"O duchowej sile narodu świadczy dobry sport"

O duchowej sile narodu świadczy dobry sport - przypomniał bp Marek Solarczyk, cytując słowa bł. Jana Pawła II. Dobrych wyników sportowych w 2012 roku życzyli sobie wzajemnie uczestnicy noworocznego spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej, które już tradycyjnie odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.


Niestety, cena olimpijskiego medalu jest wysoka, a dziś coraz wyższa, bo i konkurencja jest coraz silniejsza - podkreślił prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.


- W minionym roku polscy sportowcy zdobyli jedenaście medali w olimpijskich dyscyplinach letnich oraz 23 w mistrzostwach Europy. Porównując tę sytuację z tą jaką mieliśmy przed igrzyskami w Atenach i przed Pekinem. - To jest naprawdę słaby wynik, ale jest nadzieja, że szczyt formy przyjdzie akurat w trakcie Olimpiady - podsumował prezes. Nawiązując do zbliżającego się Euro 2012 Andrzej Kraśnicki wyraził także nadzieję, że będzie to nie tylko sukces organizacyjny, ale przede wszystkim sukces sportowy.


O swoim wsparciu dla polskiej reprezentacji startującej w Londynie - zapewniła władze Komitetu minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha. Zwróciła on jednocześnie uwagę, że nie ma sportu zawodowego bez pasji i powołania. - Jeśli otrzymujemy ten dar, to jest to nie tylko wyzwanie, aby go rozwijać, ale także odpowiedzialność, bo jesteście reprezentantami wszystkich Polaków i my chcemy być z was dumni - podkreśliła Joanna Mucha zwracając się do sportowców.


Dyscyplina, zaangażowanie i konsekwencja, bez których nie ma tak bardzo oczekiwanych medali są także potrzebne w życiu duchowym - zauważył bp Solarczyk. Jak zaznaczył - jak rozwój ciała polegający na w zwiększaniu jego wydolności i osiąganiu kolejnych stopni, które ludzie nazywają rekordami wymaga wysiłku i nieustannej mobilizacji, tak samo duch człowiek potrzebuje nieustannej troski, harmonijnego rozwoju, ale przede wszystkim szacunku dla pewnych praw, które są mu właściwe. A wzrost ducha, zdaniem biskupa, będzie wspierał także to, co cielesne. - Sport, zwłaszcza zespołowy, uczy także współpracy - zauważył bp Solarczyk nawiązując do Euro 2012.


Doroczne, spotkanie Rodziny Olimpijskiej było też okazją do wręczenia wyróżnień zawodnikom, trenerom, związkom i sponsorom.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook