Dwa katolickie licea wśród najlepszych szkół

Dwie katolickie szkoły: Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie należą do najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Już po raz czternasty "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnym. Pierwsze miejsce zajęło w tym roku Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Rzeszowie zajęło trzynastą pozycję w ogólnopolskim rankingu a w województwie podkarpackim jest liderem. Prowadzone przez siostry prezentki LO jest szkołą publiczną i koedukacyjną, wysoko cenioną przez uczelnie wyższe w regionie.

 

Natomiast Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie uplasowało się na miejscu dwudziestym w skali kraju. Szkoła jest placówką katolicką prowadzoną od 1999 r. przez diecezję opolską.

 

W tym roku o miejscu w ogólnopolskim rankingu decydowała nie tylko liczba laureatów olimpiad, ale brane były także pod uwagę wyniki matur obowiązkowych i rozszerzonych oraz ocena szkoły przez uczelnie wyższe.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?