Pomóżmy TV Trwam w staraniach o koncesję

O wsparcie Telewizji Trwam w jej staraniach o uzyskanie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji miejsca na platformie cyfrowej zaapelował w komunikacie do duszpasterzy i wiernych ordynariusz diecezji zielonogórsko - gorzowskiej bp Stefan Regmunt.


Biskup prosi o składanie podpisów pod apelem, który zostanie przesłany do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "Ufam, że nasze wspólne działanie pomoże w sprawiedliwym potraktowaniu widzów Telewizji TRWAM i wszystkich, którzy identyfikują się z katolicką kulturą i chrześcijańskim światem wartości" - napisał bp Regmunt.

 

Ordynariusz zielonogórsko-gorzowski zaznacza, że technologia naziemnego przekazu cyfrowego umożliwiłaby Telewizji TRWAM dotarcie do większej liczby odbiorców i pełnienie misji ewangelizacyjnej w jeszcze szerszym zakresie. Przypomina, że na złożoną w tej sprawie prośbę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej i do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała dotychczas żadnej odpowiedzi. Dodaje, że nie ustosunkowano się również do odwołania, jakie fundacja ta przedłożyła w KRRiT.

 

"Odpowiedzią na prośby Telewizji TRWAM jest milczenie, natomiast inni nadawcy już otrzymali miejsce na platformie cyfrowej" - zaznacza hierarcha.

 

Bp Regmunt zwraca uwagę, że dla wielu osób, i to nie tylko ludzi chorych "oglądanie programów Telewizji TRWAM jest formą kontaktu z katolicką kulturą i światem chrześcijańskich wartości oraz wsparciem duchowego rozwoju, pomocą w pielęgnowaniu więzi z Kościołem katolickim, jego pasterzami i wiernymi, a także źródłem formacji patriotycznej - uzasadnia prośbę duszpasterz diecezji".

 

Podpisy popierające apel biskupa, można składać na formularzach znajdujących się na stronie : http://kuria.zg.pl/ lub na listach wyłożonych w kościołach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~as 11:56:12 | 2012-01-24
A brak stanowiska Warszawskich Biskupów : do np: P Prezydenta .czy sprawdził
dlaczego za niesprawiedliwością głosował Jego Przedstawiciel ?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~2323 16:07:32 | 2012-01-10
Stowarzyszenie Interesu Społecznego wraz z innymi organizacjami rozpoczęło akcję składania wniosków o dołączenie do postępowania administracyjnego odwoławczego ws. odmowy udzielenie koncesji na multipleksie dla TV TRWAM. Wniosek w trybie administracyjnym zmusza organ do wydania formalnego postanowienia ws. dopuszczenia. Im więcej będzie takowych wniosków, tym trudniej będzie działać KRajowej Radzie, a tym samym zwiększamy szansę udzielenia koncesji dla TV TRWAM. Polecam strony http://pe2012-sis.blogspot.com, http://serwis21.blogspot.com, http://akcjaprotestwyborczy.com - na których zamieszczony jest wzór wniosku

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~patriota 11:35:43 | 2012-01-10
po prostu trzeba ludzi namawiać by nie łacili abonamentu... a jeśli ktoś płaci to tylko i w większości słuchacze RM... bojkot finansowy TVP i KRRiT...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?