Petycja w obronie krzyża - 305 tys. podpisów

"Brońmy Chrystusowego Krzyża!" - pod takim hasłem tygodnik katolicki "Niedziela" rozpoczął w październiku 2011 r. akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej. Akcja, podczas której udało się zebrać 305 tys. podpisów, trwała do końca 2011 r.


- Swoje podpisy pod petycją złożyli nie tylko wierni z naszych parafii, ale także przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. Na adres redakcji przyszły również petycje z podpisami od naszych czytelników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Austrii, Norwegii - mówi KAI ks. inf. Ireneusz Skubiś redaktor naczelny "Niedzieli".

 

- Nie spodziewaliśmy się aż takiej reakcji czytelników, a także osób, które czasem nawet przyznawały się w listach, że dopiero sława akcji prowadzonej przez nas, skłoniła ich do lektury "Niedzieli". Nie sądziliśmy jednak, że uda się nam - mówiąc nieco patetycznie - obudzić sumienia wielu rodaków, zaktywizować całe środowiska katolickie, że odezwą się biura poselskie i partie polityczne. Redakcja została zasypana listami zawierającymi albo wycięty kawałek naszej gazety, albo powielane na własną rękę stosy kartek z gęsto zapisanymi nazwiskami. W niepozornych kopertach znajdowaliśmy dziesiątki, setki, a nawet tysiące podpisów - dodaje Katarzyna Woynarowska, dziennikarka "Niedzieli".

 

Redakcja informuje, że przekaże zebrane podpisy władzom państwowym "jako wyraz naszego sprzeciwu wobec zakusów usuwania krzyża m. in. z sali sejmowej".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?