III Gnieźnieński Marsz dla Rodziny

"Opowiedzcie się po stronie rodziny i życia! W ten sposób opowiecie się po stronie Polski!" - apelowali uczestnicy III Gnieźnieńskiego Marszu dla Rodziny, który 31 grudnia przeszedł ulicami miasta św. Wojciecha. W pochodzie wzięło udział około stu osób.


Marsz wyruszył spod gnieźnieńskiego Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie odczytano apel w obronie rodziny. Organizatorzy i uczestnicy pochodu, głównie członkowie stowarzyszeń i ruchów prorodzinnych napisali, iż pragną promować rodzinę, której podstawą jest małżeństwo - związek mężczyzny i kobiety, a także stawać w obronie dzieci nienarodzonych i osób w podeszłym wieku.

 

Wezwali także władze Gniezna i Polski do opowiedzenia się po stronie życia i rodziny.

 

- Apelujemy, oprzyjcie prawo Rzeczpospolitej o normy moralne! Niech prawo służy rodzinie, umacnia małżeństwa, broni najsłabszych. Nie lękajcie się otworzyć Chrystusowi drzwi Waszych serc i Waszych rodzin! Opowiedzcie się po stronie rodziny i życia! W ten sposób opowiecie się po stronie Polski! - wołali.

 

Po odczytaniu apelu uczestnicy marszu, podążając za ikoną Świętej Rodziny, przeszli do gnieźnieńskiej katedry, gdzie uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia. W homilii gnieźnieński biskup pomocniczy zwrócił uwagę na potrzebę nieustannej troski o rodzinę. Jak mówił, jest ona jedynym środowiskiem, w którym człowiek może się w pełni się rozwinąć i wzrastać.

 

- Nie zapominajmy o nauczania Jana Pawła II, który wielokrotnie podnosił temat rodziny, tak ważnej w życiu społecznym. Walczmy o to, aby rodzina była Bogiem silna! - apelował bp Wojtuś.

 

Podczas Mszy św. małżeństwa odnowiły swoje ślubne przyrzeczenia.

 

W przygotowanie Marszu dla Rodzinny włączyły się stowarzyszenia i organizacje skupione w powstałym w listopadzie tego roku Porozumieniu "Gniezno dla życia". Ma ono inicjować, organizować i wspierać działania na rzecz ochrony życia i rodziny.

 

W Porozumienie zaangażowały się: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Domowy Kościół, Bractwo Świętej Rodziny, Odnowa w Duchu Świętym, Towarzystwo św. Wojciecha, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice - Dzieciom oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Lider". W 2012 roku Porozumienie planuje zorganizować m.in.: Walentynki ze św. Walentym, Obchody Dnia Świętości Życia i Marsz dla Życia.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 18:59:25 | 2011-12-31
100 osób to garstka, no cóż, dobre i to.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?