Benedykt XVI potępił zamachy w Nigerii

Przemoc prowadzi jedynie do bólu, zniszczenia i śmierci - powiedział Benedykt XVI odnosząc się do zamachów na kościoły katolickie w Nigerii w dzień Bożego Narodzenia.

 

Przemawiając po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański" na Placu św. Piotra w Watykanie papież wyraził swą "szczerą i serdeczną bliskość ze wspólnotami chrześcijańskimi", które są pogrążone z żałobie i bólu z powodu tego "absurdalnego czynu". Wezwał też wszystkich do modlitwy za liczne ofiary zamachów.


Ojciec Święty wezwał, aby przywrócono bezpieczeństwo i spokój. - Chcę w tej chwili kolejny raz powtórzyć z mocą: przemoc jest drogą, która prowadzi jedynie bólu, do zniszczenia i do śmierci; tylko szacunek, pojednanie i miłość są drogą do osiągnięcia pokoju - podkreślił Benedykt XVI.

 

Liczba ofiar w zamachach bombowych w miastach: Abudża, Gadaka, Damaturu i Jos wynosi 39 osób. Zginął też jeden zamachowiec-samobójca. Do przeprowadzenia ataków przyznał się radykalny islamistyczny ruch Boko Haram, który dąży do wprowadzenia szariatu (prawa koranicznego) we wszystkich 36 stanach Nigerii. Zamachy potępił sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, a także władze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Izraela.

 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?