"Świeccy są atomową energią Kościoła"

Radio Watykańskie

Pierwsze fale ewangelizacji w przeszłości rozchodziły się w barbarzyńskim świecie grecko-rzymskim oraz w nowym świecie, czyli na kontynencie amerykańskim. Obecnie adresatem nowej ewangelizacji jest zsekularyzowany Zachód. Zwrócił na to uwagę ojciec Raniero Cantalamessa. Kaznodzieja Domu Papieskiego wygłosił czwarte i ostatnie kazanie adwentowe.

 

Zdaniem włoskiego kapucyna przepowiadanie musi dotyczyć rzeczywistości i znaczenia Chrystusa, który zmienia życie każdego. Świeccy są głównymi bohaterami nowej ewangelizacji. Świeccy - dodał - są rodzajem atomowej energii Kościoła w wymiarze duchowym, natomiast przyczółek nowej ewangelizacji stanowią ruchy kościelne.

 

 

Jak zaznaczył włoski kapucyn, wyraźnym efektem Soboru Watykańskiego II jest uruchomienie nowych siły w świecie katolickim. Jest to ważne w Kościele, któremu aktualnie zagraża sytuacja odwrócenia się przypowieści o zaginionej owcy, gdy topniejącej grupie starzejących się pasterzy umyka już nie jedna, a 99 owiec i brakuje energii, by powrócić równocześnie do roli rybaka-misjonarza.

 

W tym kontekście o. Cantalamessa wskazał ważny element ewangelizacyjny, jakim jest świadectwo miłości małżonków zaangażowanych w apostolat.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?