Shakin’ Dudi w akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Zamieszkały w okolicach Bielska-Białej Ireneusz Dudek, sławny bluesman i lider znanego zespołu Shakin’ Dudi, włączył się w breloczkową akcję "Nie wstydzę się Jezusa". To kolejny artysta, który zachęca do odważnego przyznawania się do wiary chrześcijańskiej.


60-letni wirtuoz harmonijki ustnej na filmie umieszczonym w internecie podkreśla, że choć wszyscy znają go jako "crazy rockandrollowca", jest przede wszystkim katolikiem, chrześcijaninem, wierzącym "i - jak to się mówi idiotycznie - praktykującym".

 

- Chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża. Noście razem z sobą, jeśli macie możliwość dostania takiego breloczka i bądźcie otwarci na Ducha Świętego, aby siebie udoskonalać i przez to udoskonalać innych. To jest nasz obowiązek i dzięki temu naprawdę będziecie szczęśliwi. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego i bądźmy razem - mówi urodzony w Katowicach inicjator festiwalu "Rawy Blues".

 

Główną inspiracją do przedsięwzięcia Krucjaty Młodych "Nie wstydzę się Jezusa" były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Spontanicznie zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: "Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię.

 

Aby się w nią włączyć, trzeba zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony breloczka, która ma też zobowiązywać do wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia, widnieje krzyż i napis: "Nie wstydzę się Jezusa", z drugiej natomiast cytat z Ewangelii wg św. Mateusza.

 

Do akcji włączyło się już kilkaset tysięcy osób, w tym wiele znanych osobistości życia publicznego: piłkarze Marek Citko, Kuba Błaszczykowski, polityk Marek Jurek, dziennikarze - Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Marcin Jakimowicz; Dariusz i Jadwiga Basińscy z grupy Mumio; muzycy - Robert "Litza" Friedrich, Magda Anioł i Michał Szewczyk.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?