Korowód Kolędniczy przejdzie ulicami Krakowa

Barwny Korowód Kolędniczy wyruszy w czwartek sprzed Barbakanu i przejdzie na Rynek Główny. Weźmie w nim udział kilkanaście folklorystycznych zespołów, które wraz z mieszkańcami Krakowa i turystami, zaśpiewają wspólnie znane i lubiane kolędy.


W Korowodzie Kolędniczym udział zapowiedziało kilkanaście amatorskich folklorystycznych grup kolędniczych. Wyruszy on o godz. 16:15 sprzed Barbakanu i ul. Floriańską przejdzie na Rynek Główny. Tam rozpocznie się wspólne kolędowanie, do którego zaproszenie zostaną także mieszkańcy Krakowa oraz turyści.

 

Z kolei w Wigilię na Rynku Głównym będzie można obejrzeć inscenizację "Dziadów Polskich". "Przebierańcy przez około pół godziny będą robić "zamieszanie" w rejonie pomnika Adama Mickiewicza, następnie przejdą w stronę kramów domagając się od gospodarzy jadła, napitku i grosiwa. Między hejnałem a przedstawieniem kwiaciarki jak co roku złożą kwiaty pod pomnikiem Wieszcza" - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa.

 

Natomiast 26 grudnia o godz. 13 odbędzie się wspólne kolędowanie na Rynku Głównym. Imprezy towarzyszące Targom Bożonarodzeniowym zakończy Korowód Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2012 r. O godz. 12 barwny Korowód ustawiony w czterech stronach Rynku Głównego przejdzie pod pomnik Adama Mickiewicza, przy którym odbędzie się wspólne kolędowanie.

 

Na odbywających się w Krakowie Targach Bożonarodzeniowych na Rynku można skosztować świątecznych produktów, kupić ozdoby choinkowe, świąteczne stroiki, a także wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuterię i różne pamiątki. Nie brakuje świątecznych łakoci, takich jak prażone orzechy w karmelu, wyroby w czekoladzie i marcepanie czy pierniki.

 

Organizowane w okresie Adwentu Targi Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego. Wydarzenie to wpisało się już na stałe w kalendarz miejskich wydarzeń i cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i odwiedzających go turystów z Polski i zagranicy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook