Chile: kościelna pomoc po trzęsieniu ziemi

„Dach dla Chile” – kościelna fundacja o takiej nazwie organizuje przy pomocy młodych wolontariuszy budowę tymczasowych schronień dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, jakie tydzień temu nawiedziło ten kraj.

 

To zaledwie jedna z katolickich inicjatyw humanitarnych podjętych w tych dniach. Fundację odwiedził sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun w ramach swojej wizyty solidarności w Chile. Kościelna pomoc nadchodzi głównie za pośrednictwem chilijskiej Caritas wspieranej także z zagranicy. Na przykład Konferencja Episkopatu Włoch przeznaczyła na ten cel 1 mln euro.

Problem pomocy ofiarom kataklizmu i późniejszej odbudowy stał w centrum spotkania prezydent Michelle Bachelet z kierownictwem tamtejszego episkopatu. Kończąca kadencję głowa państwa wyraziła uznanie dla kościelnych inicjatyw związanych z duchową i materialną opieką nad poszkodowanymi. Podkreślono, że kościelna pomoc jest wyrazem narodowej solidarności i nadziei. „Kościół stracił w trzęsieniu ziemi wiele świątyń i innych obiektów, jednak to, co nas obecnie bardziej zajmuje, to żywe świątynie, czyli ludzie, którzy cierpią, którzy stracili swoich bliskich czy majątek” – stwierdził podczas spotkania przewodniczący episkopatu Chile, bp Alejandro Goic.

     
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook