Stolica Apostolska w organizacji ds. Migracji

Radio Watykańskie

Stolica Apostolska ma od dzisiaj status państwa członkowskiego w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) z siedzibą w Genewie.

 

Dotychczas była przy tej międzyrządowej organizacji jedynie obserwatorem. Co oznacza ta zmiana statusu? - zapytaliśmy przedstawiciela Stolicy Apostolskiej przy urzędach Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie, abp. Silvano Tomasiego.

"Jest to praktyczny sposób, by mieć większe prawo głosu
w tych sytuacjach społecznych, w których ma przeważające znaczenie nie tyle polityka, co raczej konieczność wychodzenia naprzeciw ludzkim potrzebom - powiedział watykański dyplomata. - Niesie się pomoc ludziom, którzy w różnych regionach świata znajdują się w drodze.

 

Na płaszczyźnie Kościoła mamy rozbudowaną sieć organizacji katolickich działających na tym polu. Kościół jest już na pewien sposób zaangażowany w pierwszej linii w służbę migrantom. Ten typ współpracy z istniejącymi strukturami wspólnoty międzynarodowej, jakim jest pełne członkowstwo w genewskiej organizacji zajmującej się migrantami, stanowi zatem logiczny, operatywny krok, by pełnić tę służbę jeszcze skuteczniej".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?