Pakistan: słowo "Jezus" zakazane w SMS-ach

 Słowo "Jezus " jest kolejnym na liście 1600 słów, których używania w SMS-ach zabraniają władze Pakistanu - donosi portal Vatican Insider. Zgodnie z nowym rozporządzaniem firmy telekomunikacyjne mają siedem dni na zablokowanie w swych usługach objętych zakazem słów. Większość z tych wyrazów uważa się za obraźliwe z punktu widzenia religii islamskiej lub mają one konotacje seksualne. Zakazane jest też m.in. słowo "szatan".


Ks. John Shakir Nadeem, sekretarz komisji episkopatu pakistańskiego ds. środków przekazu społecznego, zapowiedział, że Kościół katolicki będzie się starał i zrobić wszystko, co w jego mocy, by słowo "Jezus Chrystus" nie zostało objęte zakazem. "Rozumiemy pragnienie, by chronić umysły młody poprzez stworzenie listy słów obscenicznych. Ale dlaczego ma się na niej znaleźć imię Jezusa? Co czyni je obscenicznym? Zakaz jego używania byłby pogwałceniem prawa do ewangelizowania i rani uczucia chrześcijan" - dodał dyrektor Radia "Veritas", wyrażając nadzieję, że rząd dokona odpowiednich poprawek w nowych przepisach.

Zauważa też, że gdyby zakaz zacząłby obowiązywać, byłby to kolejny akt dyskryminacji wyznawców Chrystusa i jawne naruszenie Konstytucji Pakistanu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ABAR 13:45:17 | 2011-11-22
 Dyskryminacja, to jedno z tych nowy wyszukanych słów, dzięki któremu uda się przejść obojętnie i usprawiedliwić brak zdecydowanej reakcji, wobec kolejnego prowokacyjnego ataku na nasze fundamentalne wartości.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook