Oktawa Opieki Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie

Radio Watykańskie

W Wilnie od 13 do 20 listopada trwa tzw. oktawa Opiek Matki Bożej Ostrobramskiej. Zainaugurowano ją w niedzielę w Ostrej Bramie podczas dwu Mszy, po litewsku i po polsku, z udziałem biskupów. Homilię po polsku wygłosił arcybiskup Rygi Zbigniew Stankiewicz. W nawiązaniu do obchodzonego na Litwie Roku Miłosierdzia hasło oktawy brzmi "Maryja - Matka Bożego Miłosierdzia".

 

Jak i w poprzednich latach, oprócz ośmiu Mszy po polsku i litewsku dodatkowo są odprawiane Msze w językach angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, ukraińskim, białoruskim i rosyjskim.

 

Modlitwom towarzyszy bogaty program artystyczny. Dziś w uroczystość Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia modlili się kapłani archidiecezji wileńskiej ze swymi pasterzami oraz alumni wszystkich trzech działających na Litwie seminariów duchownych.

 

Codziennie Msze po polsku o godz. 12:00 transmituje komercyjne Radio znad Wilii, dostępne w internecie pod adresem www.zw.lt 18 listopada wieczorem gościem specjalnym Opiek będzie znany młodzieży solista zespołu Kelly Family, Patrick Kelly, który przedstawi program w ramach światowego tournee "Eurosarium". Wystąpi on z koncertem i podzieli się świadectwem wiary.

 

19 listopada wieczorna Msza dzięki międzynarodowej sieci Radia Maria będzie transmitowana do 58 krajów świata. Tradycyjnie oktawa Opiek zakończy się w niedzielę 20 listopada.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook