Chavez: czas na chrześcijaństwo i... socjalizm

- Przyszedł czas na chrześcijaństwo i socjalizm w stylu wenezuelskim - uważa prezydent tego kraju Hugo Chavez. Przemawiał on 13 listopada do swoich zwolenników na zgromadzeniu otwierającym kampanię wyborczą w stolicy Wenezueli, Caracas.
 

Chavez zaapelował do swoich zwolenników, aby w dniu wyborów prezydenckich, 7 października 2012 r., masowo w nich uczestniczyli i doprowadzili do jego zwycięstwa, tak, aby mógł pracować dla kraju aż do 2019 r. - Następnych sześć lat będzie okresem wielkich sukcesów odnoszonych przez Wenezuelę w dążeniu do budowania socjalizmu, który jest projektem Chrystusa na ziemi, gdyż opiera się na sprawiedliwości, równości i pokoju - powiedział prezydent.

 

Stwierdził, że nie tylko ma obowiązek wygrać wybory, ale też znokautować wenezuelską prawicę, "tych oligarchów i lokajów kłaniających się w pas imperium amerykańskiemu".

 

- Nie jestem całkowicie zdrowy - zastrzegł Chavez i dodał, że z każdym dniem czuje się coraz lepiej. - Z pomocą Boga rok, który nadchodzi będzie dla nas pomyślny. Wybaczcie moje błędy, moje pomyłki. Jestem tylko człowiekiem. Ale jestem gotowy zwyciężyć w wyborach razem z wami i dla was i pokazać, jak wielkie poczucie honoru mają Wenezuelczycy - powiedział do wiwatujących na jego cześć zwolenników.

 

Rządzący Wenezuelą od 1998 r. Chavez, mimo choroby nowotworowej staje po raz kolejny do wyścigu o władzę. Wybory prezydenckie w tym kraju zaplanowane są na 7 października 2012 r.

 

Chavez jest kandydatem Wenezuelskiej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej (PSUV) oraz innych ugrupowań lewicowych połączonych w Wielki Ruch Patriotyczny. Otwarcie kampanii wyborczej transmitowała większość wenezuelskich środków masowego przekazu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook