Benedykt XVI spotkał się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej

ZOBACZ WIĘCEJ W żarnach konfliktu W żarnach konfliktu

Benedykt XVI przyjął w czwartek na audiencji w Watykanie prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, z którym rozmawiał o szansach bliskowschodniego procesu pokojowego. Papież pytał również o jego niedawne spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i prezydentem USA Barackiem Obamą.

 

Było to kolejne spotkanie Benedykta XVI z palestyńskim przywódcą, a pierwsze po jego majowej pielgrzymce do Ziemi Świętej.

 

Watykańskie biuro prasowe poinformowało po audiencji, a następnie po rozmowach Abbasa z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominique'iem Mambertim, że w ich trakcie położono nacisk na "potrzebę sprawiedliwego i trwałego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, w którym prawa wszystkich muszą uznane i szanowane".

 

"W tym kontekście położono nacisk na znaczenie współpracy i wzajemnego szacunku między stronami oraz wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej" - ogłosił Watykan.

 

Według komunikatu Stolicy Apostolskiej mowa była również o "sytuacji katolików w Palestynie i w całym regionie oraz wkładzie, jaki mogą oni wnieść w życie społeczne i pokojową koegzystencję między narodami".

 

Dziennikarze obserwujący spotkanie Benedykta XVI z Abbasem poinformowali, że prezydent Autonomii przedstawił mu następnie głównego palestyńskiego negocjatora Saeba Erekata.

 

Odnotowano również, że Mahmud Abbas wręczył papieżowi prezent o politycznej wymowie: obrazek z majoliki przedstawiający widok antycznej Jerozolimy i zwrócił uwagę na napis, jaki się nad nim znajduje: "Jerozolima, stolica kultury arabskiej".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook