Koncert w rocznię pod "Oknem papieskim"

Kilkaset osób uczestniczyło dzisiaj w koncercie pod "oknem papieskim" przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. O godz. 17.15 wysłuchano słów wypowiedzianych 33 lata temu i obwieszczających światu, że metropolita krakowski Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Od wczesnych godzin porannych krakowianie przychodzili pod okno papieskie, modlili się, składali kwiaty i palili znicze.

 

Niedzielne uroczystości rocznicowe rozpoczęły się przy kościółku św. Wojciecha na Rynku Głównym. Tam Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej przeprowadziła ewangelizację. O godz. 15 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Podczas koncertu pod oknem papieskim teksty Jana Pawła II przypomniała grupa "Poetica" działająca w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta, a orkiestra dęta z Zielonek grała pieśni religijne. Spotkanie zakończyła odśpiewana przez wszystkich zgromadzonych przy ul. Franciszkańskiej ulubiona pieśń papieża "Barka". Organizatorem koncertu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

Z kolei na Rynku Głównym na elewacji Wieży Ratuszowej do godz. 23.30 wyświetlane będą krótkie cytaty z wypowiedzi i pism Jana Pawła II.
Pomysłodawczynią tej akcji jest artystka Jolanta Czernecka. Wśród cytatów są m. in. "Spełnieniem wolności jest miłość," "Największym światłem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego, "W nim wolność ludzka znajduje najpełniejsze urzeczywistnienie", "Słowo ludzkie jest i powinno być narzędziem prawdy".

Akcja jest skierowana do przechodniów na Rynku oraz tych, dla których duchowość bł. Jana Pawła II jest drogowskazem. Emisja nie posiada żadnej oprawy dźwiękowej i jest cichym przypomnieniem nauczania Jana Pawła II.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook