Taize w Krakowie: z zaufaniem do Berlina

W najbliższy weekend, 14-16 października, zawita w Krakowie dość wyjątkowa pielgrzymka - jest to "pielgrzymka zaufania przez ziemię" - kolejny etap inicjatywy, którą rozpoczął założyciel Wspólnoty z Taizé, Brat Roger.

 
W ramach tej pielgrzymki zaufanie już od lat wędruje od Filipin po Chile, od Indii po Kenię, a w szczególności na przełomie każdego roku pojawia się w jednym z wielkich europejskich miast. Młodzi ludzie różnych wyznań chrześcijańskich zjeżdżają się tysiącami, by przez te kilka dni pielgrzymki modlić się śpiewem wraz z braćmi z Taizé, wspólnie pochylić się nad Pismem Świętym, dzielić się trudami wiary i otworzyć się na świat. Zufanie buduje się między nimi, a także między nimi a miastem, które ich wita. Wiele rodzin otwiera swe domy, by przyjąć cudzoziemnów; wiele parafii żyje wtedy tym doświadczeniem różnorodności i jedności Kościoła zarazem.
 
W tym roku 34 Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Berlinie w dniach od 28 grudnia 2011 do 1 stycznia 2012. Ale by pilegrzymka zaufania mogła dotrzeć do Berlina, potrzeba wielu przygotowań, ogromnej pracy wolontariuszy tam, na miejscu, i ogromnej pracy wolontariuszy w każdym kraju, z którego młodzi ludzie ruszą do Berlina.
 
Nasze krakowskie spotkanie, pod hasłem "Radość serca - pełnia życia!" ma właśnie na celu przygotowanie polskich wolontariuszy - ludzi, którzy w całej Polsce poprowadzą punkty przygotowań do berlińskiego spotkania. Którzy poprowadzą modlitwy w duchu Taizé w swoich parafiach, zorganizują grupowy wyjazd, i postarają się uświadomić uczestnikom, czym jest pielgrzymka zaufania. Tak, aby wielu młodych Polaków pojechało w grudniu do Berlina z otwartym umysłem i sercem.
 
Przez te trzy dni będzie nas gościć parafia św. Jana Kantego na Bronowicach Nowych: 200 osób z całego kraju przyjęte zostanie przez krakowskie rodziny, by mogło uczestniczyć w modlitwach, warsztatach, śpiewach i wprowadzeniach biblijnych. Modlitwach, warsztatach i śpiewach przygotowanych przez przyjaciół Taizé z różnych krakowiskich duszpasterstw akademickich - piękno spotkań Taizé zawsze częściowo leży w tym, że jest to inicjatywa oddolna, mobilizująca wiele lokalnych środowisk. Zaplanowane zostały między innymi warsztaty muzyczne, wizyty w miejscach cierpienia i nadziei, oraz spotkanie ze Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Śpiewy z Taizé zabrzmią szczególnie głośno w sobotę, 15 października, o godzinie 20:00 - na czuwaniu modlitewnym otwartym dla wszystkich. Zapraszamy!
 
Szczegółowy program spotkania można znaleźć tu: 
Wspomóż Nas
Tagi: taize, kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook