Apel Papieża w sprawie przemocy w Egipcie

Radio Watykańskie

Nie słabną napięcia w Egipcie po niedzielnej masakrze chrześcijańskich Koptów, w której z rąk sił bezpieczeństwa zginęło co najmniej 25 osób. Wczoraj odbył się pogrzeb 17 z nich. Niepewna jest przyszłość rządu, siły wojskowe wydają się świadomie grać napięciami społecznymi, zaostrzają się antychrześcijańskie wystąpienia radykalnych odłamów islamu. W nagonkę na chrześcijan włączyły się również oficjalne media.

 

Na temat sytuacji w tym kraju wypowiedział się dzisiaj Benedykt XVI. Przemawiając na audiencji ogólnej, Papież zaapelował o pokój, sprawiedliwość i poszanowanie praw wszystkich obywateli.

- Jestem głęboko zasmucony aktami przemocy, do których w ubiegłą niedzielę doszło w Kairze - powiedział Ojciec Święty. - Łączę się w bólu z rodzinami ofiar i całym egipskim narodem, rozdartym przez próby naruszenia pokojowego współistnienia różnych społeczności, którego zachowanie jest tak bardzo ważne w tym okresie przemian. Apeluję do wiernych o modlitwę, aby społeczeństwo to mogło się cieszyć prawdziwym pokojem, opartym na sprawiedliwości, poszanowaniu wolności i godności każdego obywatela. Popieram też starania egipskich władz politycznych i religijnych na rzecz społeczeństwa, w którym będą respektowane prawa człowieka wszystkich, a w szczególności mniejszości, z korzyścią dla jedności narodowej.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook