Kraków: Od jutra Akademia Ignatianum

Od 1 października prowadzona przez polskich jezuitów Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna "Ignatianum" w Krakowie będzie posługiwać się nazwą - Akademia Ignatianum w Krakowie. Stało się to możliwe, gdyż uczelnia spełniła wymogi Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora zarówno przez Wydział Filozoficzny jak Pedagogiczny.


Działająca od 1999 r. Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna "Ignatianum" w Krakowie, odwołuje się tradycji edukacyjnej jezuitów. Na tej kościelnej uczelni z prawami państwowymi można studiować m.in filozofię, kulturoznawstwo, pedagogikę, politologię i pracę socjalną.


Uczelnia prowadzona przez Prowincję Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego stawia sobie za cel kształcenie elit intelektualnych dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej w zakresie wychowania, kultury, życia społeczno-politycznego, filozofii i etyki, zagadnień światopoglądowych oraz problematyki socjalnej.


Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2011/2012 odbędzie się 7 października w gmachu uczelni. Poprzedzi ją Msza św. w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie, której o godz. 10 będzie przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.


Wykład inauguracyjny na temat "Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007) - w stulecie urodzin" wygłosi ks. prof. Marek Inglot SJ, profesor Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?