"Papież przypomni o chrześcijańskiej Europie"

Trzecia wizyta Benedykta XVI przypomni jak bardzo Niemcy i cała Europa są naznaczone chrześcijaństwem - uważa kanclerz Niemiec Angela Merkel. W przesłaniu z okazji papieskiej wizyty niemiecka polityk podkreśliła, że jej rząd opowiada się za szerokim dialogiem między religiami i przeciwstawia się wszelkim prześladowaniom na tle religijnym. Zwróciła uwagę, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Papież będzie przebywał w Niemczech w dniach 22-25 września i odwiedzi Berlin, Erfurt i Fryburg Bryzgowijski.

 

Pani kanclerz wyraziła radość, że będzie mogła osobiście powitać i rozmawiać z Benedyktem XVI. Przypomniała również, że Kościół katolicki czuje się odpowiedzialny za sprawiedliwość i pokój na całym świecie. "Ta jego rola jest nie do przecenienia" - zaznaczyła. "Fakt, że człowiek jest stworzony przez Boga, wskazuje na to, że ponosimy olbrzymią odpowiedzialność za sprawiedliwe i pokojowe życie na ziemi, a także za to, że każdy człowiek jest omylny" - powiedziała Merkel.

Nawiązała również do tego, że papież uda się do kraju Reformacji, której jubileusz 500-lecia będzie obchodzony w 2017 r. Wyraziła radość, że wątek ekumeniczny odgrywa tak dużą rolę w czasie wizyty. "Uważam za bardzo ważne, aby podkreślać jedność chrześcijan w naszych czasach. Gdy postępuje sekularyzacja, tym bardziej powinno być przywoływane to, co wspólne chrześcijańskiej wierze" - powiedziała Merkel w orędziu z okazji wizyty Benedykta XVI w Ojczyźnie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~antoniNa 16:22:35 | 2011-09-19
Mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony radość, że przywódcy państw ( USA -przy okazji rocznicy 11 IX, teraz Niemiec-z okazji wizyty Papieża) nie całkiem ulegają poprawności politycznej i nie boją się używania słów z dziedziny chrześcijaństwa. Z drugiej strony ta mizerota duchowa w naszym kraju budzi ogromny smutek :( Da Bóg, że się nawrócimy !

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook