Szkoły katolickie przed pierwszym dzwonkiem

Radio Watykańskie

530 działających w Polsce szkół katolickich: podstawowych, gimnazjów i liceów a także 10 nowych placówek, przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W ubiegłym roku w szkołach katolickich kształciło się ok. 57 tys. dzieci i młodzieży.

 

O. Bogdan Dufaj, dyrektor Szkół Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie przyznał, że szkoły katolickie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców. - Dużo rodziców zgłasza się nawet i w ciągu roku, widząc to, co się dzieje w szkołach publicznych. Mówią: proszę księdza, my rodzina katolicka, a o wartościach katolickich w publicznej szkole nic się nie mówi a wręcz zabrania się mówić. Kiedy nie zwraca się uwagi na pewne zachowania młodzieży, toleruje się te złe zachowania to mówią, że boją się o swoje dzieci i chcą, by dziecko kontynuowało naukę w szkole katolickiej czy rozpoczęło naukę w szkole katolickiej - powiedział o. Dufaj.

Dwie trzecie szkół katolickich w Polsce prowadzą tzw. kościelne osoby prawne czyli diecezje, parafie lub zgromadzenia zakonne, natomiast pozostałą część inne podmioty np. stowarzyszenia, fundacje lub nawet osoby fizyczne.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook