Kard. Ouellet: Młodzi dali biskupom nauczkę

Radio Watykańskie

Młodzi dali biskupom nauczkę. Pokazali, że i oni powinni być katechetami w pierwszej osobie. Tak Światowe Dni Młodzieży podsumowuje prefekt Kongregacji ds. Biskupów. W Madrycie zgromadziła się jedna piąta światowego episkopatu. To rzadki widok. I dlatego nie mogło mnie tam zabraknąć - dodaje kard. Marc Ouellet. W jego przekonaniu biskupi odebrali to wydarzenie jako bardzo pozytywny bodziec do inwestowania w młody Kościół. Pokazało ono też w bardzo konkretny sposób, czym może być nowa ewangelizacja. Bo to właśnie uczestnicy Światowych Dni Młodzieży są posłani do ewangelizowania swych rówieśników.

 

Zdaniem kanadyjskiego purpurata madryckie spotkanie nabiera też szczególnej wymowy w aktualnym kontekście społecznym, zwłaszcza w Hiszpanii. Kiedy młodzi tracą perspektywy na przyszłość, mają kłopoty ze znalezieniem pracy, Kościół przypomina o solidnych wartościach, na których należy budować życie - stwierdził kard. Ouellet.

 

W związku z tym, że prefekt Kongregacji ds. Biskupów jest zarazem przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej, wyraził on też zadowolenie z obrania Rio de Janeiro na organizatora przyszłych Światowych Dni Młodzieży w 2013 r. W jego przekonaniu wydarzenie to dobrze się wpisze w misję kontynentalną, zainicjowaną w 2007 r. Ogólnokościelne spotkanie młodych z Papieżem pozwoli włączyć nowe pokolenia w ten wielki dynamizm misyjny - zauważył szef watykańskiej dykasterii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook