Żydowsko-katolicka solidarność w Hiszpanii

Radio Watykańskie

ŚDM w Madrycie to wielki sukces, który zgromadził "zdrowych ludzi" i stanowi "powrót do wartości". Tak uważa David Hachuel, wiceprzewodniczący madryckiej wspólnoty żydowskiej, która udzieliła pełnego poparcia spotkaniu młodych w stolicy Hiszpanii.

 

- My, którzy myślimy tak samo, powinniśmy być razem. Katolicy, podobnie jak inne grupy, mają prawo do wypowiedzi, choćby zrodziło to protesty. Mają prawo wierzyć w to, w co wierzą i dlatego czujemy tę bliskość, ponieważ my, żydzi, wiemy co znaczy być oczernianym - mówi David Hachuel. - Ktoś z kimś może się nie zgadzać, ale nie musi to prowadzić do ataków na społeczności. W tym sensie całkowicie popieramy takie wydarzenie jak ŚDM.

 

Zdaniem wiceprzewodniczącego madryckiej wspólnoty żydowskiej "podróż papieża była całkowitym sukcesem: jest to największe wydarzenie w ostatnich dziesięcioleciach. Zobaczyć Madryt pełen różnego rodzaju ludzi młodych, zdrowych, z pozytywną energią, było czymś niezwykłym. Ocena może być tylko pozytywna". ŚDM miały być mocnym doświadczeniem duchowym i w przekonaniu przedstawiciela wspólnoty żydowskiej tak się stało.

 

David Hachuel podkreśla także roztropność Kościoła, który zwrócił się o dokonanie audytu spotkania młodych do międzynarodowej firmy Price Waterhouse Cooper. - ŚDM przyniosły bardzo dużo Madrytowi, dlatego nie rozumiem prób ich krytyki - dodał przedstawiciel judaizmu.

 

David Hachuel podkreśla apel papieża, aby powrócić do wartości: - Nie jest to tylko przesłanie chrześcijańskie. Stoimy wobec głębokiego relatywizmu etycznego, który dąży do pozbawienia wartości spraw, które wielu ludzi uważa za podstawowe zasady swojego wychowania. W tym zgadzamy się w pełni z papieżem: we współczesnym społeczeństwie są potrzebne wartości, aby stawić czoła relatywizmowi i wierzyć w przekonania moralne". Ważnym aspektem papieskich wystąpień było to, że "nie żyjemy w tyranii jednostki, że nie ma absolutnego ja, ale dzisiaj potrzebne są wspólne wartości duchowe i służba drugiemu - uważa David Hachuel.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~2344 23:44:07 | 2011-08-30
Pięknie! To powinno być nagłaśniane, a prowokacje anty-historyków, nie wymieniając nazwisk, przemilczane!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Gugel 20:23:58 | 2011-08-30
 szkoda że taki tekst nie pojawi się w onecie, wp, interii, gazecie, tvn itp itd, za to promuje się jakiegoś "artystę" prowokatora

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook