Ewangelicki duchowny rozdaje biblijne opaski

Akcję rozdawania silikonowych opasek na rękę z cytatami z Pisma Świętego ponownie rozpoczął ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Zdaniem duchownego, projekt, który nawiązuje do zwyczaju noszenia na sobie Słowa Bożego, praktykowanego przez żydów w Starym Testamencie, ma to być manifestacja wiary w Jezusa we współczesnych czasach.
 

- Jedni na scenach palą Słowo Boże i nic im za to nie jest, a my chrześcijanie, nie wstydząc się, mocno manifestujmy miłość do Jezusa i Słowa Bożego. Głośmy Ewangelię - zachęca ksiądz.

 

W minionych latach ks. Byrt rozdał kilka tysięcy takich różnokolorowych opasek oraz specjalnych nalepek na samochody. - Rozesłaliśmy do kilku tysięcy kierowców w Polsce nalepki ze Słowem Bożym z informacją, że jeśli przylepią je na samochód, to będzie ich to zobowiązywało do godnego, chrześcijańskiego zachowywania się na jezdni. Rozdaliśmy też kilkaset koszulek z biblijnymi cytatami. Teraz po raz kolejny proponujemy opaskę silikonową na rękę ze Słowem Bożym. W ten sposób chcemy dalej i jeszcze mocniej popularyzować Słowo Boże wśród ludzi - wyjaśnia pomysłodawca akcji w rozmowie z KAI.

 

Na niektórych opaskach znalazł się cytat z Księgi Rodzaju: "Jam jest z Tobą i będą Cię strzegł dokądkolwiek pójdziesz", na innych są słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: "Niech ci błogosławi Pan i niech cię strzeże", oraz z Psalmu 91: "Aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich".

 

Ks. Byrt zachęca wszystkich, bez względu na wyznanie, do tej nowoczesnej formy apostolstwa. - To naturalnie zobowiązuje do godnego reprezentowania Jezusa. Słowo Boże trzeba zwiastować w różnorodny sposób, opierając się i na najnowszych modnych trendach - dodaje.

 

Opaski można odebrać w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu lub poprzez kontakt mailowy pod adresem [email protected]

 

Ks. Byrt zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów. Zasłynął m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywają się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Duchowny organizował kolonie dla biednych dzieci.

 

Doprowadził do tego, że na jednym z autobusów umieszczono slogan "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!", co było odpowiedzią na ateistyczne prowokacje na całym świecie. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilka lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook