Media: ŚDM popularniejsze od beatyfikacji JP2

Obchody 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie były tematem 54 tys. wiadomości na całym świecie. 30 tys. opublikowano w mediach hiszpańskich, zaś 12,6 tys. w innych krajach Europy - wynika z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Nawarry.

 

Ponadto 6,2 tys. wiadomości zanotowano w Ameryce Łacińskiej, 2 tys. w USA i Kanadzie, 400 w Oceanii i 200 w krajach Afryki. Pod uwagę wzięto artykuły ze 108 państw. Po dwa teksty ukazały się w Fidżi i Sierra Leone, jeden w Sudanie, osiem w Arabii Saudyjskiej i 42 na Kubie.

W porównaniu z innymi wydarzeniami o charakterze religijnym, oddźwięk ŚDM w Madrycie był 3,3 raza większy niż ubiegłorocznej wizyty Benedykta XVI w Santiago de Compostela i Barcelonie oraz 1,3 raza większy niż beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

Ponadto media były pięciokrotnie więcej zainteresowane ŚDM niż ostatnim atakiem terrorystycznym ETA w Madrycie i trzykrotnie więcej niż wiadomością o porażce Madrytu przy wyborze miasta-gospodarza Igrzysk Olimpijskich.

Według prof. Francesca Pujola z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Nawarry "ŚDM był znakomitym ambasadorem marki Madrytu i wzmocnił jego wiarygodność jako ewentualnego organizatora wielkich światowych imprez w przyszłości". - ŚDM przyczynił się do częściowej odbudowy zniszczonego wizerunku gospodarczego Hiszpanii zagranicą - dodał Pujol.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mmmaarroo 16:32:10 | 2011-12-02
Dla mnie ŚDM są tożsame z sylwetką JPII i wszytkim co toczy sie wokół niej.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wit 13:23:37 | 2011-08-27
W niemieckich mediach ŚDM w Madrycie niestety nie spotkaly sie z zainteresowaniem (oprocz paru negatywnych newsow na marginesie ŚDM). Pelna ignorancja! 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook