Caritas wzywa do pomocy Afryce

Katastrofa humanitarna w krajach Rogu Afryki Wschodniej powoli znika z medialnych doniesień. Tymczasem sytuacja głodującej ludności jest z każdym dniem bardziej dramatyczna, a przekazywana pomoc niewystarczająca. Przedstawiciele Caritas Somalia alarmują, że setki tysięcy ludzi wciąż czeka na żywność i leki. Potwierdza to bp Giorgio Bertin.

 

Najbardziej dramatyczna jest sytuacja najmłodszych. Liczby są przerażające. Szacuje się, że tylko w Somalii każdego miesiąca umiera z głodu 10 tys. dzieci poniżej 3. roku życia. Praktycznie każdego dnia śmierć głodowa zagląda w oczy 2 tys. ludzi zamieszkującym kraje dotknięte największą od 60 lat suszą.

 

Przedstawiciele Caritas wzywają do niezapominania o Afryce i zintensyfikowania wysiłków na rzecz niesienia konkretnej pomocy. Chodzi m.in. o otwarcie korytarzy humanitarnych na terenach objętych działaniem somalijskich rebeliantów i zapewnienie należytej ochrony transportom, tak by mogły one dotrzeć do głodujących. Coraz częściej słychać też apele o wprowadzanie w życie projektów długofalowych, które dadzą Afrykańczykom nadzieję na przyszłość. Jedną z rzeczy podstawowych jest drążenie studni głębinowych dających dostęp do wody. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 22:19:32 | 2011-08-25
 Szczerze pytam, czy istnieją jakieś propozycje konkretnej współpracy z Caritas poza wpłatą na konta/wrzucenieniem na tacę lub do puszek podczas zbiórek w kościołach? Przecież nie rzucę nagle wszystkiego i nie pojadę do Afryki..

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook