Kard. Dziwisz zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin

O udział w XIX pielgrzymce rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej zaapelował kard. Stanisław Dziwisz w liście do wiernych, który zostanie odczytany 4 września we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej. "We współczesnym świecie zdominowanym przez relatywizm, szczególnym zadaniem chrześcijan jest przypominanie, że małżeństwo jako nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety jest fundamentem istnienia rodziny i społeczeństwa" - napisał metropolita krakowski.


Zdaniem hierarchy dzień XIX Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej - jest wyjątkową okazją do dawania świadectwa, że rodzinę buduje się z Chrystusem w oparciu o Boże przykazania. "Jest momentem modlitwy za nasze rodziny, za małżonków i za dzieci; za te rodziny, które przeżywają kryzysy. Będziemy się również modlić za tych, którzy ustanawiają prawa w naszej Ojczyźnie, aby były one zgodne z Bożym prawem" - podkreśla metropolita krakowski.

 

Kardynał zachęca małżeństwa, które będą na pielgrzymce w Kalwarii, aby u stóp Krzyża Chrystusowego, pod matczynym spojrzeniem Maryi, dały świadectwo Bożej prawdzie o małżeństwie przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. "Chciałbym również, aby małżeństwa archidiecezji krakowskiej, nieobecne w Kalwarii, odnowiły przyrzeczenia w swoich parafiach" - napisał kard. Dziwisz. I poprosił proboszczów, aby w tę pielgrzymkową niedzielę podczas jednej Mszy św. stworzyli tego rodzaju możliwość. "Dziś tak bardzo w społeczeństwie potrzebny jest ten znak miłości, uczciwości i wierności małżeńskiej aż do śmierci" - zaznacza hierarcha.

 

Kard. Dziwisz zwrócił uwagę na to, że do tegorocznej pielgrzymki rodzin zachęca bł. Jan Paweł II, który 7 czerwca 1979 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej wyznał, że szczególnie trudne i odpowiedzialne sprawy jego biskupiej posługi rozwiązywały się po modlitwie na dróżkach kalwaryjskich. "Prosił również, abyśmy tu modlili się za niego za jego życia i po śmierci. Dziś, po jego beatyfikacji, przyzywamy jego wstawiennictwa jako patrona rodzin chrześcijańskich i `umocnienie małżonków`" - wyjaśnia metropolita krakowski.

 

XIX Pielgrzymka Rodzin archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 11 września pod hasłem "Archidiecezja odnawia śluby małżeńskie". W tym dniu o godz. 9 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godz. 11 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Dziwisza. Podczas nabożeństwa małżonkowie odnowią sakramentalną przysięgę małżeńską.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce zostanie odczytane wiernym we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej w niedzielę 4 września.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?