Bangladesz: Kościół otwiera uniwersytet

Kościół katolicki w zamieszkanym głównie przez ludność islamską Bangladeszu zamierza otworzyć pierwszy uniwersytet katolicki. Decyzja o powołaniu Uniwersytetu Notre Dame została podjęta podczas spotkania "Bangladesh Catholic Education Board" i komitetu założycielskiego uczelni w ubiegłym tygodniu w Dhace, stolicy Bangladeszu - poinformowała 22 sierpnia azjatycka agencja informacyjna "Ucanews".

 

- To rewolucyjny krok, który świadczy o dojrzałości Kościoła w kraju i otwiera Kościołowi nowe horyzonty - powiedział agencji Patrick D'Rozario, arcybiskup-koadiutor w Dhace. Hierarcha podkreślił, że założenie uniwersytetu spełnia ponadto od dawna wyrażane życzenia intelektualistów Bangladeszu.

 

Podmiotem odpowiedzialnym uniwersytetu będzie Zgromadzenie Świętego Krzyża. Jest to największy działający zakon w Bangladeszu, którego misją jest praca oświatowa.

 

W Bangladeszu religią państwową jest islam. Wyznaje go ok. 90 proc. spośród ponad 130 mln ludności tego kraju. Liczbę katolików ocenia się na ok. 270 tys. Mniej więcej tylu jest też wyznawców Kościołów protestanckich. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?