"La Razón": Pod wiatr i pod prąd

Masowy udział ponad miliona młodych uczestników Światowego Dnia Młodzieży w modlitewnym czuwaniu z papieżem Benedyktem XVI - to bez wątpienia najważniejszy temat wszystkich dzienników hiszpańskich z 21 sierpnia. "Największe w dziejach Hiszpanii masowe zgromadzenie katolickie" - zatytułowała swój materiał "La Gaceta". W artykule wstępnym gazeta określa papieża jako "obrońcę życia" i "jedynego przywódcę światowego".

 

- Pod wiatr i pod prąd - tak tytułuje swój artykuł "La Razón" twierdząc, że w nocnym czuwaniu z papieżem uczestniczyło nawet dwa miliony katolików. Gazeta zwróciła uwagę, że dziesiątki tysięcy nie zostały wpuszczone na teren lotniska ze względów bezpieczeństwa. Tak masowy udział młodzieży z całego świata w ŚDM jest "powodem do nadziei" i pokazuje, że dzisiejsza młodzież absolutnie nie zamierza odwrócić się od wiary i od Kościoła.

 

Również dziennik "ABC" określa masowy udział w nocnej modlitwie jako "prawdziwą burzę wiary". Niemal połowę całego wydania gazeta poświęca głównym przesłaniom, jakie w swoich sobotnich przemówieniach kierował do wiernych Benedykt XVI. Obok apelu do seminarzystów, żeby nie dawali się zastraszyć środowiskom wrogim wierze, "ABC", a także gazeta "El Mundo" wiele miejsca poświęcają spotkaniu papieża z młodzieżą niepełnosprawną. Gazety zwróciły uwagę, że Benedykt XVI zapewnił tych młodych ludzi, iż społeczeństwo ich potrzebuje. Przypomniał też, że zbyt często jeszcze powątpiewa się w nieocenioną godność życia.

 

Natomiast "La Vanguardia" podkreśla zainteresowanie Ojca Świętego trudną sytuacją ekonomiczną młodzieży hiszpańskiej oraz papieski apel o taki system gospodarczy, w którego centrum powinien stać człowiek, a nie zyski.

 

Wszystkie gazety hiszpańskie zwracają też uwagę na warunki pogodowe podczas ŚDM, kiedy temperatury dochodziły do 40 stopni Celsjusza, co bardzo dokuczało uczestnikom. Już po wydrukowaniu gazet okazało się, że przyszło oczekiwane ochłodzenie, a gwałtowne załamanie pogody i silna burza nie pozwoliły papieżowi dokończyć przemówienia. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook