Madryt jest bezpieczny - przybywajcie!

"Hiszpania to kraj pokojowy. Pielgrzymi, którzy przybędą do Madrytu mogą czuć się bezpiecznie" - powiedział sekretarz generalny Światowych Dni Młodzieży. Ks. Gregorio Roldán skomentował w ten sposób alarmistyczny komunikat polskiego MSZ o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności w związku z napięciami społecznymi w tym kraju.

 

Do przyjazdu Papieża zostały zaledwie cztery dni. Ks. Gregorio Roldán jest zadowolony z przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, choć przyznaje, że musieli zacząć od zera - zarówno na płaszczyźnie administracyjnej, jak też duszpasterskiej. "O zorganizowaniu ŚDM marzyliśmy już w Toronto w 2002 r. Jan Paweł II uważał jednak, że powinny się one odbyć w Niemczech, aby dodać ewangelicznego bodźca tamtejszemu Kościołowi. Dla nas próbą była organizacja spotkania z młodzieżą na Cuatro Vientos podczas wizyty Jana Pawła II w 2003 r.".

 

Hiszpania jest krajem pokojowym. Pielgrzymi, którzy przybędą do Madrytu mogą czuć się bezpiecznie - uspakaja ks. Gregorio Roldán. Grupy, które pojawiają się w mediach są marginalne i w najbliższych dniach zostaną "wessane" przez tłumy młodych, którzy przybędą z całego świata. Ks. Roldán uważa, że trzeba poprzeć młodzież, która nie ma pracy czy możliwości zakupu mieszkania. Młodzież z tzw. Ruchu 15 Maja jest jednak manipulowana przez ludzi, którzy mają swój interes polityczny. Ideologia bierze górę nad zdrowym rozsądkiem - uważa ks. Gregorio Roldán. "Przyjeżdżajcie wszyscy!" - dodaje z uśmiechem.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook