20. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych

Mszą św. w kościele pw. św. Józefa rozpoczęła się 20. Warszawska Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił bp Piotr Jarecki. Jubileuszowa pielgrzymka, którą zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej przebiega pod hasłem "Jesteśmy". Przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Stanisław Jurczuk.


Na początku Mszy św. bp Jarecki podziękował uczestnikom pielgrzymki za "atmosferę autentycznej wiary przeżywanej w rodzinie" - podkreślił. Życzył wiernym, by podczas pielgrzymowania jeszcze bardziej zbliżyli się do Boga i do siebie nawzajem. Zaznaczył, że linią przewodnią tegorocznej pielgrzymki jest dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II.

 

W homilii bp Jarecki zachęcał wszystkich wiernych do łączności duchowej z pielgrzymami. Mówiąc o pielgrzymującej w sierpniu Polsce hierarcha porównał ją do obrazu nowego ludu Bożego, który przez ziemię zmierza do niebieskiej Ojczyzny. - Ten obraz ludu bożego mówi nam o tym, że nie jesteśmy zbawiani w pojedynkę, ale Bogu spodobało się utworzyć lud, wspólnotę - i ten wymiar wspólnotowy jest bardzo ważny - podkreślił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

 

Pierwsza Warszawska Pielgrzymka Niepełnosprawnych wyruszyła w roku 1992. Trasa pielgrzymki jest dostosowana do potrzeb pątników na wózkach inwalidzkich. We wspólnej wędrówce biorą udział osoby zdrowe, niepełnosprawne i opiekunowie osób niepełnosprawnych z kraju i z zagranicy. Każda grupa ma swojego patrona - świętego lub błogosławionego, a nad każdym z uczestników czuwa Matka Boża Uzdrowienie Chorych.

 

Pątnicy dotrą na Jasną Górę 15 sierpnia. Dzień wcześniej, 14 sierpnia w Rędzinach pod Częstochową uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych wezmą udział we Mszy św., którą sprawować będzie kard. Kazimierz Nycz.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook