"Wszystkie drogi prowadzą do Madrytu"

Wszystkie drogi prowadzą do Madrytu - pisze paryski dziennik "La Croix" opisując przygotowania francuskich grup uczestniczących w XXVI Światowym Dniu Młodzieży. Obchodzony on będzie w stolicy Hiszpanii od 16 do 21 sierpnia. Z Francji weźmie w nim udział ponad 50 tys. osób w wieku 16-30 lat. Nie wszyscy udadzą się do Madrytu wyłącznie autokarami. Są grupy, które postanowiły pokonać część drogi pieszo, na rowerach lub jachtem.

 

Czterdzieści osób w wieku 17-23 lat z parafii Najświętszego Serca w Bordeaux od 31 lipca jedzie do stolicy Hiszpanii na rowerach. Do pokonania mają 800 km. Do tej podróży, podzielonej na 13 etapów, przygotowywali się od dwóch lat.

 

Z kolei 300 młodych z archidiecezji Cambrai w północnej Francji podzieliło się na sześć grup, z których każda dotrze do celu inną trasą i w inny sposób. Jedna jedzie jako wędrowna trupa teatralna, inna po drodze odkrywa świętych francuskich i hiszpańskich, kolejne udały się z pielgrzymką do Santiago de Compostela, jest też grupa rowerowa i niepełnosprawnych.

 

Kilkanaście osób postanowiło dotrzeć do Hiszpanii jachtem. Czterodniowy rejs rozpoczynają 5 sierpnia w Hendaye na południu Francji, a zakończą w Castro Urdiales w hiszpańskiej Kantabrii. Dołączą tam do 53 rówieśników z Cambrai, idących pieszo, i razem z nimi pojadą autokarem do Salamanki, gdzie spędzą kilka dni przed ŚDM w Madrycie.

 

Grupa z diecezji wojskowej połączyła duchowość i sport. 150 żołnierzy i studentów szkół wojskowych po dniu skupienia w Lourdes przemierzy ze swym biskupem Pireneje, a w dalszą drogę pojedzie autokarem.

 

275 młodych z diecezji Wersal, zorganizowanych w 72 ekipy, wyruszy 12 sierpnia do Madrytu w rajdzie samochodowym. Każda ekipa wyznacza własną trasę, zatrzymując się po drodze w miejsca, które ją zainteresują. Muszą jedynie w wyznaczonych opactwach odbierać pilotów na kolejne etapy. Wszyscy spotkają się 16 sierpnia w Madrycie. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook