Kard. Cañizares: Benedykt XVI papież nadziei

 Do postrzegania Benedykta XVI jako papieża nadziei zachęcił młodych ludzi na całym świecie kard. Antonio Cañizares Llovera. Pochodzący z Hiszpanii prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji katolickiej EWTN zaznaczył, że młodzież całego świata, w tym i jego młodzi rodacy potrzebują wielkiego "orędzia nadziei". Podkreślił, że znajdą je z pewnością spotykając się za niecały miesiąc z Ojcem Świętym.

 

Hiszpański purpurat kurialny zauważył, iż szczególnym znakiem nadziei będzie planowane na 20 sierpnia wieczorem spotkanie młodych w Sakramencie Pojednania. Udzielając go osobiście Benedykt XVI pragnie podkreślić jego istotne znaczenie dla życia chrześcijańskiego, a także iż możemy mieć udział w odnowie jedynie wówczas, gdy odnowi nas Bóg. - Właśnie przez odpuszczenie grzechów Pan Bóg nas odnawia - podkreślił.

 

Kard. Cañizares przypomniał, że Benedykt XVI, wielokrotnie mówił już o Sakramencie Pojednania jako "sakramencie nadziei". Nade wszystko w swej encyklice poświęconej nadziei chrześcijańskiej "Spe salvi", wskazując, że źródłem naszej nadziei jest odkupienie w osobie Jezusa Chrystusa - jedynym, który leczy. Jego zdaniem podczas Światowych Dni Młodzieży papież będzie głosił młodym tę nadzieję, której potrzebuje ona najbardziej - Jezusa Chrystusa - odpowiedź na najpoważniejsze problemy młodego pokolenia.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~wż 12:59:45 | 2011-07-26
:)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?