Indie: zmarła matka 6 kapłanów i 4 zakonnic

Radio Watykańskie

Sześciu braci-kapłanów pożegnało w Indiach swoją zmarłą matkę. Elizabeth Anikuzhikattil wydała na świat 15 dzieci, z których większość poświęciła się służbie Kościołowi.

 

Jeden z synów został nawet biskupem syromalabarskiej diecezji Idukki w południowych Indiach. Zaś spośród siedmiu córek cztery wstąpiły do zakonu. Dwie są we wspólnocie Sióstr Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kerali, jedna jest salezjanką, a kolejna wstąpiła do Franciszkanek Misjonarek Maryi.

 

"Z pewnością spełni się obietnica św. Jana Bosko wobec zmarłej Elizabethy" - powiedział w homilii pogrzebowej abp Dominic Jala. Ordynariusz archidiecezji Shillong odniósł się w ten sposób do stwierdzenia założyciela salezjanów, według którego "kapłan jest błogosławieństwem dla swojej rodziny, a ci, którzy poświęcają swojego syna na służbę Kościołowi, będą błogosławieni przez pokolenia".Jeden z księży, synów zmarłej, w rozmowie z agencją CNA wspomina wielkie oddanie i poświęcenie swojej matki. Wychowanie tak licznego potomstwa w bardzo trudnych warunkach materialnych było według niego wręcz heroizmem.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~AMEN 19:23:07 | 2011-07-23
"Zapewne godna czci kobieta."
Godna nasladowania...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?