Ewangelizacja Bieszczad to świadectwo jedności

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) "Bieszczady dla Jezusa" jest inicjatywą wszystkich, którym zależy na jakości naszego chrześcijaństwa - napisał abp Józef Michalik w specjalnym liście na temat tej inicjatywy. Tradycyjna już akcja ewangelizacyjna nad Soliną rozpocznie się w najbliższy piątek 15 lipca.

 

"Organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie UNUM oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła wraz z parafiami, ruchami i wspólnotami diecezjalnymi wspomaganymi także przez władze samorządowe z terenów Bieszczadzkich - dają świadectwo jedności i współpracy, co jest ważnym znakiem dla wielu ludzi" - napisał abp Józef Michalik.

 

"To wydarzenie ma wymiar nie tylko religijny, ale i społeczno-kulturalny. Uczy twórczego spędzania wolnego czasu i promuje wartości takie jak: trzeźwość, wolność od używek, kształtowanie postaw społecznych znoszących bariery między ludźmi" - zauważa metropolita przemyski.

WEB w tym roku potrwa od 15 do 24 lipca. Głównym miejscem aktywności młodych ewangelizatorów będzie Zalew Soliński, ale będzie ich można także spotkać na bieszczadzkich szlakach. W programie znajdą się również koncerty muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołów Twoje Niebo i PANda Music.

 

W tym roku zaplanowano także Rodzinne Festyny Ewangelizacyjne - 17 lipca w Lesku i 23 lipca w Polańczyku. Odbędą się także rajdy szlakami bieszczadzkimi, rejsy ewangelizacyjne po Zalewie Solińskim, Droga Krzyżowa ulicami Polańczyka i nocne czuwanie modlitewne.

Co roku bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik.
W tym roku na zakończenie uroczystej Eucharystii przy ołtarzu polowym w Polańczyku przewodniczyć będzie bp Adam Szal.

Inicjatywę koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?