Tour de France w sanktuarium w Lourdes

Sanktuarium w Lourdes włączy się w przejazd wyścigu kolarskiego Tour de France. Gdy jego uczestnicy przyjadą 15 lipca do miasta, kończąc 13. etap Pau-Lourdes, pielgrzymi, głównie młodzież ze Strasburga, utworzą 12 wielkich gwiazd na łące przed sanktuarium. Zostaną sfilmowani z helikoptera przez ekipę France Télévisions.


Dzień wcześniej 180 kolarzy, każdy z numerem jednego z uczestników wyścigu na plecach, pójdzie w tradycyjnej wieczornej procesji ze świecami tuż za figurą Matki Bożej. Dopiero za nimi podążać będą chorzy. Każdy kolarz będzie prowadził swój rower. Na zakończenie procesji otoczą oni figurę i wezmą udział we Mszy św. dla kolarzy w grocie Massabielskiej - miejscu objawień Matki Bożej z 1858 r.

- Kościół katolicki zawsze otaczał sport wielkim szacunkiem - wyjaśnia bp Jacques Perrier, ordynariusz diecezji Tarbes-Lourdes. - Wysiłek, szczęście, czasem cierpienie, duch zespołowy: wszystko to nie jest bezwartościowe dla chrześcijanina.

W 1948 r. zwycięzca etapu Tour de France, Włoch Gino Bartali (1914-2000) poszedł do groty Massabielskiej, aby złożyć przed figurą Matki Bożej otrzymane kwiaty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?