Nigeria: zamach bombowy przed kościołem

Radio Watykańskie

Do zamachu bombowego doszło wczoraj przed kościołem protestanckim w Nigerii. Ładunek wybuchł po nabożeństwie Wspólnoty Wszystkich Chrześcijan w miejscowości Suleja, na północ od stolicy kraju, Abudży. W wyniku eksplozji śmierć poniosły trzy osoby, a siedem zostało ciężko rannych. Motyw zamachu nie jest jeszcze znany.

 

Przypuszcza się, że może stać za nim islamska sekta "Boko Haram", która działa w północno-wschodniej części kraju, podzielonej między chrześcijan i muzułmanów.

Nie był to jedyny akt przemocy na tle religijnym, do jakiego doszło wczoraj w Nigerii. Wojsko i policja dokonały również akcji zbrojnej przeciwko radykalnym sektom islamskim w mieście Maiduguri. W wyniku operacji zabitych zostało 17 osób, w tym 13-letni chłopiec. Tylko 11 spośród ofiar okazało się muzułmańskimi ekstremistami. Pozostali ponieśli śmierć przypadkowo. Z tego względu nigeryjskie Stowarzyszenie Praw Człowieka wezwało rządzących do zwalczania sekty Boko Haram z zapewnieniem bezpieczeństwa zwykłym obywatelom.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook