Głosowanie nad in vitro to gra wyborcza

W przyszłą środę 13 lipca odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. W czasie obrad będą złożone sprawozdania komisji dotyczącej bioetyki, czyli ustawy przeszczepowej i regulującej in vitro, dopuszczającej zapłodnienie pozaustrojowe na określonych zasadach.


- Głosowanie nad projektami, gdy nie ma szansy żeby weszły w życie, to gra wyborcza - uważa poseł PiS Bolesław Piecha, autor projektu zakazującego zapładnianie pozaustrojowe. Wskazuje on, że na uchwalenie ustawy parlament nie ma już po prostu czasu.

 

- Szansa na uchwalenie projektów nowej regulacji prawnej zapłodnienia in vitro jest mizerna - podkreślił poseł Piecha. - Przypomniał, że podkomisje rozpatrywały jedynie liberalne projekty - SLD i PO - Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jego własny projekt oraz posła PO Jarosława Gowina nie były w ogóle rozpatrywane w komisjach.


- Przeszły jedynie projekty skrajnie liberalne, jest to więc gra wyborcza żeby "puszczać oko" do liberalnej części elektoratu, równocześnie nie uchwalając na wszelki wypadek nowej ustawy - uważa polityk.

 

Ocenia on, że nawet jeśli Sejm przegłosuje któryś z projektów, muszą one przejść również przez obrady Senatu. - Nie ma już czasu na uchwalenie ustawy, jest natomiast czas na przyciąganie wyborców lewicy - podsumował poseł opozycji.

 

Prawo przewiduje, że wraz z wygaśnięciem kadencji parlamentu kończą się także prace nad projektami legislacyjnymi. Z wyjątkiem projektów obywatelskich muszą one ponownie zostać skierowane pod obrady Sejmu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~JAN PAWEŁ II 15:42:15 | 2011-07-08
"Stoimy w obliczu największej w dziejach konfrontacji, przez jaką przeszła ludzkość.
Nie sądzę, by szerokie kręgi społeczeństwa czy szerokie kręgi wspólnoty chrześcijańskiej zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stajemy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią i anty-Ewangelią". 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook