L’Osservatore Romano ma już 150 lat

Radio Watykańskie

Trwają obchody 150-lecia L’Osservatore Romano. Z tej okazji wczoraj rano Mszy Świętej dla członków redakcji przewodniczył kardynał sekretarz stanu Tarcisio Bertone. Z kolei 5 lipca siedzibę watykańskiej gazety odwiedzi Benedykt XVI.

 

- „L’Osservatore Romano nie jest dziennikiem wielkim i wpływowym według kryteriów świeckich. Jest jednak ważnym medium w oczach Boga i wielu przedstawicieli opinii publicznej – powiedział w homilii kard. Bertone. Jego zdaniem pismo pełni misję specyficzną, gdyż „od 150 lat pozwala postrzegać świat z punktu widzenia Stolicy Apostolskiej”.

 

O nowych wyzwaniach stojących przed watykańskim dziennikiem mówił w wywiadzie dla papieskiej rozgłośni Giovanni Maria Vian, redaktor naczelny L’Osservatore Romano.

 

- Nowe kierunki dla naszego dziennika nakreślił Benedykt XVI w liście skierowanym do nas w 2007 r. Ma to być obecność coraz bardziej efektywna i coraz bardziej globalna w świecie informacji – zaznaczył redaktor naczelny L’Osservatore Romano. – Ojciec Święty zachęcił nas do szerszego zaangażowania kobiet w pracę redakcyjną, aby otwierać się na nowe wyzwania i problemy świata współczesnego.

 

L’Osservatore Romano z radością przyjęło informację o powstaniu nowego portalu news.va, choć dla nas nie jest to zupełnie nowe doświadczenie. Od lat bowiem współpracujemy zarówno z Biurem Prasowym Stolicy Apostolskiej, jak i z Radiem Watykańskim, które traktujemy jako „młodszą siostrę” jeśli chodzi o wiek, ale bliźniaczą we wspólnym dziele służby na rzecz Stolicy Świętej i Kościoła.

 

Współpraca ta teraz będzie bardziej widoczna dzięki tej nowej platformie. Umożliwia ona łatwiejszy dostęp do wszystkich mediów watykańskich, a zatem jest okazją do szerszego rozpowszechnienia informacji – powiedział Giovanni Maria Vian.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?