Kraków: Caritas pożycza sprzęt rehabilitacyjny

Caritas archidiecezji krakowskiej uruchomiła nową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Jest w niej dostępny dla chorych nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, m.in. specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu i ssaki. To najbardziej poszukiwane sprzęty, do których dotąd rodziny miały utrudniony dostęp.

 

„Nowe specjalistyczne łóżka, koncentratory tlenu i ssaki zostały przekazane nam przez Caritas Polska, która przeznaczyła na ich zakup pieniądze przekazane jej w ramach akcji pozyskiwania 1 proc. podatku. Temat tegorocznej kampanii 'Ile kosztuje życie?' miał na celu zwrócenie uwagi na konieczność poprawienia warunków życia osób starszych, chorych i niepełnosprawnych” - informuje Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

„Nasza wypożyczalnia dysponować będzie docelowo 53 łóżkami, 13 koncentratorami tlenu i 15 ssakami. Część sprzętu udostępniona jest już chorym, pozostała część dotrze do wypożyczalni od producenta w najbliższym czasie” - dodaje.

Jest to siódma wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w archidiecezji krakowskiej, ale pierwsza, w której dostępne są ssaki i koncentratory tlenu. To najbardziej poszukiwane sprzęty, do których dotąd rodziny często miały utrudniony dostęp. Ofiary za wypożyczenie będą dobrowolne, na poziomie, który pozwoli m.in. na dezynfekcję sprzętu.

Wypożyczalnia mieści się przy Stacji Opieki Caritas: parafia Matki Bożej Fatimskiej na os. Podwawelskim w Krakowie (ul. Komandosów 18, tel.: 12 269 86 10, 12 269 86 11). Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00, a w czwartki dodatkowo do 17.00.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook