"Rodzina w Polsce jest niedowartościowana"

Rodzina, zwłaszcza wielodzietna nie otrzymuje w Polsce wystarczającego wsparcia i jest ciągle niedowartościowana - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP) abp Józef Michalik na konferencji prasowej w sobotę w Licheniu Starym.

 

W licheńskim Sanktuarium Maryjnym (Wielkopolska) od piątku trwały obrady 355. Zebrania Plenarnego KEP. Uczestniczyło w nim ponad 90 biskupów. Komunikat po obradach zostanie wydany w niedzielę - zapowiedział rzecznik prasowy KEP ks. Józef Kloch.

 

Abp Michalik podkreślił, że KEP na wszystkich swoich spotkaniach zajmuje się sprawami rodziny. Podkreślił, że w Polsce ciągle jest mowa o kryzysie, o gospodarczych trudnościach, a rodzina jest ciągle niedowartościowana.

 

Ocenił, że Kościół identyfikuje się z różnymi świeckimi inicjatywami społecznymi np. przeciwko przemocy i na rzecz ochrony dziecka przed brutalnością i pornografią .

"Widzimy tę pozytywną wartość odpowiedzialności ludzi (...). Mamy nadzieję, że doprowadzi to także do jakiejś korekty myślenia i jakiegoś otwarcia na rodzinę, zwłaszcza na rodzinę wielodzietną" - powiedział duchowny.

 

Zastępca przewodniczącego KEP ks. abp Stanisław Gądecki powiedział dziennikarzom, że konferencja rozpoczęła się od zasadniczego tematu - od obecności Biblii w duszpasterstwie. "Słowo Boże było tym, które nadało konkretny kształt światu (...). To, co jest zgodne ze Słowem Bożym, jest nie tylko w zgodzie z Biblią, jest zgodne jakby ze strukturą wszechświata, w tym także człowieka" - powiedział arcybiskup.

 

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu bp Marek Mendyk mówił m.in. o zmianach w programie nauczania religii. Biskup poinformował, że całkowita wymiana podręczników do religii nastąpi w roku szkolnym 2015/2016.

 

W niedzielę biskupi będą uczestniczyć w uroczystościach jubileuszu 600-lecia katedry włocławskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?