Wielka Brytania: Chrześcijanie są problemem?

W Wielkiej Brytanii największym problemem nie jest dziś integracja muzułmanów, lecz chrześcijan – uważa szef rządowej Komisji ds. Równości i Praw Człowieka. Zdaniem Trevora Phillipsa chrześcijanie są bardziej wojowniczy i homofobiczni niż muzułmanie.

 

Wszystkiemu są winne nowe trendy, które skłaniają zarówno katolików, jak i anglikanów do większej prawowierności. To zaś sprawia, że nie nadają się oni do życia w nowoczesnym społeczeństwie i często ścierają się z głównym nurtem opinii publicznej, np. w kwestii homoseksualizmu.

 

Zdaniem Phillipsa chrześcijańscy aktywiści są po prostu kłótliwi i specjalnie wybrali sobie kwestię orientacji seksualnej za pole bitwy. Szef brytyjskiej komisji praw człowieka uważa również, że chrześcijanie, którzy uważają się za dyskryminowanych, są cynikami. Ludzie naprawdę dyskryminowani to jego zdaniem muzułmanie.

 

Komisja ds. Równości i Praw Człowieka została ustanowiona przez Tony Blaira w 2006 r. w celu czuwania nad przestrzeganiem nowego prawa o równouprawnieniu. W imię tego prawa zamknięte zostały wszystkie katolickie ośrodki adopcyjne, które nie zgodziły się na adopcję dla par homoseksualnych. Dodajmy jeszcze, że 2009 r. zostały przeprowadzone badania na temat dyskryminacji chrześcijan w Wielkiej Brytanii. Okazało się na przykład, że co drugi chrześcijanin spotkał się w pracy z jakąś formą dyskryminacji ze względu na swą wiarę.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Anika 13:20:56 | 2011-06-23
problemy dla rodzin (ocjowie porzucaja zony i dzieci). homoseksualizm to powazny problem. i nie mówcie mi tu o wolności!!! co to za wolność jesli ojciec porzuca swoje córki i na ich oczach zabawia sie z innym facetem!!!!!


Jeśli ojciec ma córki, to nie jest homoseksualistą. Albo - jest homoseksualistą, który kiedyś okłamał jakąś kobietę i zawarł z nią małżeństwo, pomimo, że nie był zdolny do przyjęcia obowiązków małżeńskich. W tym jednak przypadku problemem jest jego kłamstwo, a nie orientacja seksualna.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~em 11:02:28 | 2011-06-23
Oburzamy się na wypowiedź Philipsa, a nie zauważamy, że za chwilę tego typu kwestie pojawią się u nas. Propozycja pełnych praw dla tzw. "związków partnerskich" w Polsce, jest nieśmiałym początkiem wprowadzenia podobnych praw również w naszym kraju. Czy opowiadanie się za prawem naturalnym (małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety) również w Polsce stanie się symbolem homofobii? Powoli tak się niestety dzieje, i chrześcijanie również u nas mogą stać się "problemem"

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~to skandal!!!! 07:08:38 | 2011-06-23
 nie mozna ze wszystkiego robic sobie wygłupów. homoseksualizm to problem nie tylko tych osób ale całego społeczeństwa. zaczęło się od tolerancji i zgody na istnienie. a teraz nastepuje eskalacja żądań - dostali palec a teraz chca wszystko. NIE mozemy pozwolić na rozprzestrzenianie sie tych chorych pogladów. przede wszystkim ze wzgledu na młodych ludzi. wejscie w ten krąg powoduje zamkniecie dla nich normalnego życia. problemy dla rodzin (ocjowie porzucaja zony i dzieci). homoseksualizm to powazny problem. i nie mówcie mi tu o wolności!!! co to za wolność jesli ojciec porzuca swoje córki i na ich oczach zabawia sie z innym facetem!!!!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~x 01:29:04 | 2011-06-23
Ja bym był za tym, że jeżeli para homo chce mieć dzieci to niech sobie urodzi .... ups , ale natura tego nie przewidziała. Wykluczyć naturę bo jest przeciwko homo ...


a co sie dzieje? czy ludzie tej natury już nie wykluczają? 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Perwez 23:44:33 | 2011-06-22
Ja bym był za tym, że jeżeli para homo chce mieć dzieci to niech sobie urodzi .... ups , ale natura tego nie przewidziała. Wykluczyć naturę bo jest przeciwko homo ...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Grzegorz_M. 22:38:27 | 2011-06-22
Trevor Phillipsa: "Ludzie naprawdę dyskryminowani to jego zdaniem muzułmanie." - ... ALE URWAŁ :DDD

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 19:03:48 | 2011-06-22
Swego czasu ZSRR też bardziej obawiało się Chrześcijan niż muzułmanów.
Nie potrafiłem sobie wyobrazić podobnej wypowiedzi w wykonaniu Anglików. Jakże się myliłem!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~em 18:51:02 | 2011-06-22
"W imię tego prawa zamknięte zostały wszystkie katolickie ośrodki adopcyjne, które nie zgodziły się na adopcję dla par homoseksualnych". Panie, zmiłuj się nad nami

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~brok 18:36:51 | 2011-06-22
Ludzie naprawdę dyskryminowani to jego zdaniem muzułmanie.

--> No to przywalił...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook