Szkoły fałszują dzieciom obraz miłości

Radio Watykańskie

Narzucanie dzieciom mrocznej i silnie zideologizowanej wizji miłości zarzucił francuskiej oświacie przewodniczący tamtejszego episkopatu. Abp André Vingt-Trois zauważył, że nowy program nauczania przygotowuje dzieci do mechanicznego korzystania ze swego ciała.

 

Wszelkimi możliwymi sposobami przekonuje się młodych, że najważniejsze to nie nawiązywać żadnej prawdziwej relacji – podkreślił kardynał. Zaznaczył on jednocześnie, że młodzi oczekują wychowania do prawdziwej miłości. Tej jednak nie da się zredukować do zjawiska czysto hormonalnego.

 

Metropolita Paryża zauważył również, że w nowych podręcznikach teoria gender przestała być teorią, a stała się ideologicznym credo, które narzuca się dzieciom. Przekonuje się je bowiem od najmłodszych lat, że płeć jest jedynie kwestią wyboru bądź kultury. Jakby nie było żadnych naturalnych i psychologicznych predyspozycji.

 

Kard. Vingt-Trois zauważył, że o ile u początków teorii gender stoją środowiska feministyczne, o tyle dziś jest ona narzucana przez homoseksualne grupy nacisku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook