"Nie podchodźcie naiwnie do eutanazji"

Amerykański episkopat po raz pierwszy zajmie oficjalne stanowisko w sprawie eutanazji. Wymaga tego wzmożona działalność ruchów domagających się legalizacji tego procederu – podkreśla kard. Daniel Di Nardo, przewodniczący komisji Episkopatu ds. Obrony Życia.

 

Stosowny dokument zostanie przyjęty podczas obecnych obrad amerykańskich biskupów. Jak zauważa kard. Di Nardo za postulatem legalizacji eutanazji kryją się ogromne interesy finansowe instytucji, które zyskają na skróceniu bardzo kosztownej niekiedy opieki zdrowotnej nad nieuleczalnie chorymi. Zapomina się również, że tak zwana dobrowolna śmierć w praktyce często jest konsekwencją presji czy wręcz podstępu. Ludzie tymczasem dają się zwieść naiwnym wyobrażeniom o eutanazji, wierząc, że jest ona najlepszym przejawem współczucia. Współczucie dąży do likwidacji bólu, a nie cierpiącego – podkreślił kard. Di Nardo.

 

Eutanazja to nie jedyna kwestia, którą zajmują się w tych dniach amerykańscy biskupi zgromadzeni w Seattle. Mają oni również zaopiniować dotychczasowe metody zapobiegania nadużyciom wobec dzieci w instytucjach kościelnych. Omówią też sprawy dotyczące duszpasterstwa latynosów w amerykańskim Kościele.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook