Psychoterapeutka skazana za terapię gejów

Chrześcijańską psychoterapeutkę z Wielkiej Brytanii, która starała się zmienić orientację seksualną geja, uznano z winną błędu w sztuce lekarskiej. 60-letnia lekarka może stracić prawo wykonywania zawodu.
 

Lesley Pilkington stała się ofiarą prowokacji, gdy znany z progejowskich poglądów dziennikarz brytyjski, Patrick Strudwick na jednym ze spotkań chrześcijańskich udał pacjenta, prosząc psychoterapeutkę o pomoc w uwolnieniu się od homoseksualizmu.

 

Wszystkie seanse, w których brał potem udział w domu lekarki, nagrał i przekazał Brytyjskiemu Stowarzyszeniu Poradnictwa i Psychoterapii (BACP). Podczas spotkań, jak twierdzi Strudwick, psychoterapeutka, modliła się, by „Bóg pomógł ujawnić przeszłość” i związane z nią urazy z dzieciństwa poddanego terapii pacjenta. Specjalistkę z 20-letnim stażem uznano winną złamania etyki zawodowej.

 

Pilkington jest zwolenniczką tzw. terapii reparacyjnej, która koncentruje się na pacjentach, dla których nieheteroseksualna orientacja jest źródłem cierpienia. Przeciwnicy tej terapii, twierdzący, że cierpienie to spowodowane jest homofobiczną kulturą, jaka otacza pacjenta, starają się od wielu lat zakazać leczenia osób nieakceptujących swego homoseksualizmu.

 

Choć decyzja BACP w sprawie psychoterapeutki była tajna, o jej szczegółach poinformował na łamach dziennika „Guardian” Strudwick. Zgodnie z decyzją członkostwo lekarki w BACP zostanie zawieszone, a Pilkington musi się poddać uzupełniającemu szkoleniu. Jeśli tego nie zrobi, zostanie wykreślona z rejestru członków tej organizacji, co w praktyce oznacza zakaz wykonywania zawodu.

 

Pilkington, którą reprezentuje chrześcijańska organizacja prawnicza Christian Legal Centre, nie ujawniła jeszcze, czy będzie się odwoływać od tej decyzji. W specjalnym oświadczaniu jej adwokaci podkreślili jedynie, że dziennikarz dopuścił się złamania tajemnicy, jaka powinna obowiązywać w relacjach między pacjentem a lekarzem. Podkreślono także, że terapia reparacyjna jest uznaną przez specjalistów metodą leczenia niechcianego homoseksualizmu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (26)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~DZidzia 01:26:25 | 2012-02-26
GEJE TO OSZUŚCI. Przynajmniej tyle wiemy.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hyak 00:59:49 | 2012-02-26


Skoro można leczyć pedofilię, można również homoseksualizm, albo jedno i drugie jest niemożliwe.

Z naukowego punktu widzenia podofilii nie da się wyleczyć. Można co najwyżej zachamować jej objawy.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz najmniejszego pojęcia o nauce. To po pierwsze. Po drugie, nieuleczalne choroby pozostają chorobami. Trądziku różowatego i choroby Parkinsona również nie da się wyleczyć. Również można "co najwyżej" zaHamować ich objawy. To może być dla Ciebie zaskakujące, ale nie ulega wątpliwości, że są to choroby. Tak przy okazji i bez złośliwości, polecam słownik.

buahhaaaaa.... horoba to nie jest. sprawdz co mowia na ten temat i slowniki i WHO i eksperci od seksuologii. jestes niedoukiem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~hyak 00:57:12 | 2012-02-26
homoseksualizmu nie leczy sie bo to nbie jest choroba. nie jest znany zaden przypadek zmiany orientacji seksualnej. ani jeden! wiec jesli ktos obiecuje zmiane ktora jest niemozliwa dopuszcza sie oszustwa. to jest niezgodne z etyka. dlatego dobrze ze zostala ukarana

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~monika 13:19:49 | 2011-06-26
Facet przerósł sam siebie, zgłosił się do lekarki, która prowadzila konkretny rodzaj terapii i poprosił ją o pomoc, a potem zdradził i sprzedał???

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ONA 17:22:28 | 2011-06-02
@tsj
Nie rozumiem cie. Po co ci ten Uwin ? Czyżbyś wierzył, że ludzie będą życ w czystości po to by budować cywilizację ?
Co by nie powiedzieć o świecie muzułmańskim, jakkolwiek by go surowo nie oceniać i nie oczerniać, trzyma się swoich zasad, dlatego cywilizacja islamska dynamicznie się rozwija, nawet w Europie: może dzięku gettowemu stylowi życia jeszcze się nie zaraziła antyrodzinnością?
Swiat muzułmański ma swoje problemy, o których my wiemy niewiele. Ja bym raczej nie zamieniła swojego świata na ich :-).
Troszke generalizujesz i oceniasz czarno-biało. Ale co prawda to prawda. Swiat muzułmński trzyma sie swoich wartości. Przynajmniej w słowie. Swiat chrześciajński coraz bardziej brnie w realtywizm. Zamiast zastanawiania się nad tym co jest dobre a co złe  coraz cześciej mówimy, że nie powinno się oceniać.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tsj 11:23:31 | 2011-06-02
@ ONA

Tak, w sferze ciała nie leży przyczyna upadku cywilizacji, jak wszystko leży na płaszczyznach subtelnych, ale objawia się m. in. u fizycznych podstaw życia - w degeneracji życia seksualnego.
Właśnie minęło - powiedzmy - prawie 2 pokolenia od tzw. rewolucji seksualnej. I co ona najlepszego przyniosła naszej cywilizacji? Widmo kryzysu demograficznego, a co za tym idzie - brzemiennej w tragedie katastrofy ekonomicznej. Ta rewolucja jest częścią procesu "wyzwalania się" od zasad moralnych, propagowania chaosu etycznego. Najgorsza jest atomizacja rodziny, spłycenie i rozkład więzi międzyludzkich. Ale co tam Unwin - taki niemodny, z konserwatywnymi - wbrew swoim oczekiwaniom - wnioskami, a fe, gdyby choć był prekursorem lgtb! ;>
 
Co by nie powiedzieć o świecie muzułmańskim, jakkolwiek by go surowo nie oceniać i nie oczerniać, trzyma się swoich zasad, dlatego cywilizacja islamska dynamicznie się rozwija, nawet w Europie: może dzięku gettowemu stylowi życia jeszcze się nie zaraziła antyrodzinnością?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Barbara Magdalena 08:06:11 | 2011-06-02
Światowa Organizacja Zdrowia, drogą głosowania (52 do 48) uznała, że odtąd homoseksualizm nie jest chorobą. Może niebawem przegłosują, że i głupota jest samym zdrowiem. I wtedy tylko sami zdrowi będą afirmować wyniki ich wesołych głosowań.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~leszek 23:52:19 | 2011-06-01
"Terapia reparatywna" nie jest żadną "uznawaną przez specjalistów" metodą, przeciez to nonsens, jest dokładnie odwrotnie. Co innego mieć własne zdanie na temat homoseksualizmu, a co innego stosowanie jakiejs pseudomedycyny, i to na dodatek przez osobę, która uważa siebie za lekarza. W tym wypadku była to prowokacja dziennikarska, ale taka "terapia" stosowana wobec osoby, która rzeczywiście może czuć dyskomfort względem swojego homoseksualizmu może wyrządzić ogromne szkody.
Nie należy mieszać własnych poglądów z medycyną, czy raczej - w tym wypadku - pseudomedycyną.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ONA 23:24:47 | 2011-06-01
Niestety nie. Zresztą książka Uwina została opublikowana 1934 roku, trudno tu zatem zakładać jakieś współcześnie obowiązujące standarty w prowadzeniu badań.
Logicznie rzecz biorąc rozwiązłość seksualna może być równie dobrze efektem jak i przyczyną zmierzchu cywilizacji.
Wydaje mi się że przyczyna zmierzchu cywilizacji leży znacznie głębiej, nie tyle w sferze ciała ile raczej ducha narodu.
P.S. @jad- jak włczyć słownik przy pisaniu komentarza ? A co do niejasności moich wypowiedzi to zawsze możesz dopytać :-).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tsj 16:54:44 | 2011-06-01
Istnieje bardzo ciekawa teoria mówiąca, o zależności między niczym nieograniczonymi współżyciem w społeczeństwie, a zagrożeniem jego przetrwania. Na podstawie badań angielskiego antropologa J.D Unwin'a, kilkadziesiąt cywilizacji, które rozwijały się na przestrzeni ostatnich 5 tys lat, zaczynając od surowego przestrzegania życia intymnego, upadały, gdy w ich społecznościach następowała rewolucja seksualna. Oczywiście teza Unwina jest mocno uproszczona, gdyż na koniec poszczególnych cywilizacji miały wpływ czynniki często nie mające nic wspólnego z społeczeństwem (katastrofa naturalna w przypadku cywilizacji Minojskiej), jednak jak najbardziej na okres upadku tych wszystkich kultur, przypadał czas wysokiej rozwiązłości seksualnej. Ile jest prawdy w tym co mówi Unwin?

Czy miał ktoś z was do czynienia z dorobkiem Unwina lub czymś podobnym?

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?