Zakonnice chcą jedności, ale nie wiedzą jakiej

Radio Watykańskie

Choć amerykańskie zakonnice mają szczere pragnienie jedności, istnieją wśród nich bardzo głębokie podziały odnośnie do samej koncepcji Kościoła i roli, jaką powinny w nim odgrywać zakony – uważa m. Mary Clare Millea, której Watykan powierzył wizytację apostolską amerykańskich zakonnic. Trwa ona od dwóch lat.

 

S. Millea przygotowuje aktualnie amerykański Kościół na ogłoszenie raportu, który ma powstać do końca tego roku. Służyło temu niedawne spotkanie z przełożonymi wspólnot zakonnych w archidiecezji Chicago.

S. Millea starała się przekonać zakonników, że kończąca się wizytacja przyczyni się do odrodzenia życia konsekrowanego. Zapowiedziała, że w raporcie znajdą się konkretne sugestie dotyczące słabych stron wspólnot zakonnych.

 

Choć spotkanie było poufne, do amerykańskiej prasy przedostały się anonimowe relacje jego uczestników. Podkreślają oni, że doszło na nim do otwartej wymiany zdań. Do samej wizytacji podchodzono dość sceptycznie, w przekonaniu, że nie pomoże ona zakonom wyjść z kryzysu.

 

Zakonnicy z Chicago z ulgą przyjęli natomiast zmiany personalne w kierownictwie watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, która zarządziła wizytację. Za szczególnie pozytywne uznano mianowanie na jej sekretarza amerykańskiego redemptorystę, abp. Josepha Tobina.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook