Wiara i modlitwa mogą zmieniać bieg historii

Wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na bieg historii – podkreślił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski poświęcił 14 maja kamień węgielny pod budowę świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie koło Warszawy.

 

W uroczystościach wzięła udział młodzież, która z rąk abp. Hosera otrzymała sakrament bierzmowania.


W homilii hierarcha zaznaczył, że znakiem rozpoznawczym ucznia Chrystusa jest miłość, która jest gotowa nawet oddać swoje życie za drugiego człowieka. - Nie jest to jednak proste zadanie - zwrócił uwagę arcybiskup - zwłaszcza dla tych, którzy chcą żyć tylko dla siebie, chcą przez całe życie być singlami, by innemu dać jak najmniej, a sobie wziąć jak najwięcej. Dodał, że jeżeli dziś ludzie są nieszczęśliwi, to dlatego że nie potrafią dawać innym ani siebie, ani tego co mają.

 

Nawiązując do objawień maryjnych bp warszawsko-praski podkreślił, że wszystkie one dokonują się w Kościele, ponieważ "to z niego płynie głos, który oświetla ludzkie życie". - Najlepszym tego przykładem jest orędzie fatimskie - zaznaczył abp Hoser.

 

- Maryja ukazując się w Fatimie trójce dzieci zachęciła je do zaufania Bogu. Pytała, czy gotowe są ofiarować się Bogu aby znosić wszelkie cierpienia, które On im ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośbę o nawrócenie grzeszników - przypomniał abp Hoser. Dodał, że Matka Boża zapewniła wówczas najmłodszych, że choć będą bardzo dużo cierpieć, to nigdy nie będą sami i nie będą słabi, bo łaska Boga będzie ich wspierać, dając moc.

 

W objawieniach fatimskich Maryja kładzie także szczególny nacisk na znaczenie modlitwy, zwłaszcza różańcowej - przypomniał abp Hoser. Jak podkreślił, może ona zmienić bieg historii, czego najlepszym przykładem był zamach na Ojca Świętego 13 maja 1981 roku. - Wówczas - przypomniał hierarcha - matczyna dłoń Maryi zmieniła bieg śmiercionośnego pocisku. Jest to jeszcze jednym dowodem, że nie istnieje nieodwołalne przeznaczenie. Ostatecznie modlitwa okazuje się to potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji - tłumaczył hierarcha. Przywołując słowa kard. Josefa Ratzinegera bp warszawsko-praski podkreślił, że wolność do czynienia zła nie ma już ostatniego słowa.

 

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie została erygowana 6 maja 2003 r. Poświęcony przez abp. Hosera kamień węgielny pod budowę świątyni został przywieziony z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?