Podburza muzułmanów przeciw chrześcijanom?

„Czy Malezja stanie się krajem chrześcijańskim?”. Ten prowokacyjny tytuł znalazł się w ubiegłą sobotę na pierwszej stronie głównego malajskiego dziennika, należącego do premiera Najiba Razaka.

 

Powołując się na świadectwa anonimowych polityków gazeta donosiła, że w czasie niedawnego spotkania z przedstawicielem rządu zwierzchnicy chrześcijańscy zażądali, by ich wyznanie stało się oficjalną religią tego w zdecydowanej większości muzułmańskiego kraju i by chrześcijanin został szefem rządu. Wiadomość wywołała wielkie poruszenie. Sam premier ani jej nie potwierdził, ani nie zdementował. Oznajmił jedynie, że w tej sprawie toczy się dochodzenie.

 

Zdecydowanie zareagowali natomiast przedstawiciele chrześcijan. Zwierzchnik Kościoła katolickiego, abp Murphy Pakiam, nazwał wiadomość „podstępnym, złośliwym i prowokacyjnym kłamstwem, którego celem jest naruszenie międzyreligijnej harmonii oraz rozbudzenie nienawiści do chrześcijan”. Wyznawcy Chrystusa stanowią 10 proc. ludności tego kraju, muzułmanie zaś trzy czwarte. Warto przypomnieć, że w styczniu podpalonych tam zostało 11 kościołów po tym, jak sąd zezwolił chrześcijanom na posługiwanie się na określenie Boga słowem Allach, które zdaniem malajskich muzułmanów powinno być zarezerwowane dla islamu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook