Kraków: Konferencja o zamachu na JP II

„Tajemnice zamachu na Jana Pawła II” to tytuł konferencji, która odbędzie się 12 maja w Krakowie z okazji 30. rocznicy zamachu na Ojca Świętego. Podczas spotkania swoimi wspomnieniami podzielą się kard. Stanisław Dziwisz, prof. Gabriel Turowski, członek zespołu medycznego, który czuwał nad rekonwalescencją papieża i dr Andrzej Grajewski, autor książki podejmującej trud ustalenia okoliczności przygotowań do zamachu.


„W ramach obchodów uroczystości beatyfikacyjnych bł. Jana Pawła II organizujemy konferencję, której celem będzie ukazanie jak wielkim i przełomowym wydarzeniem w życiu Papieża Polaka był zamach na jego życie, jak zmienił nie tylko samego Jana Pawła II i jego pontyfikat, ale także jaki był głęboki sens wydarzeń 13 maja 1981 r.” – informuje Mariusz Kuś z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Podczas konferencji swoimi wspomnieniami podzielą się: kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, prof. Gabriel Turowski, członek zespołu medycznego, który czuwał nad rekonwalescencją Jana Pawła II po zamachu oraz dr Andrzej Grajewski, autor książki podejmującej trud ustalenia okoliczności przygotowań do zamachu i opis jego przebiegu. Konferencję poprowadzi red. Janusz Poniewierski.

 

Konferencja odbędzie się 12 maja o godz. 15.30 w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?