Azja: Kościół obawia się odwetu terrorystów

Kościół katolicki wielu krajów Azji obawia się, że padnie ofiarą odwetu terrorystów – donosi agencja Ucan. Cytuje wypowiedzi przedstawicieli episkopatu Pakistanu, Indii i Filipin.

 

Emerytowany arcybiskup Lahauru, Lawrence Saldanha zauważył, że tamtejsi chrześcijanie są łatwym celem ewentualnych ataków terrorystów, którym znacznie trudniej uderzyć w Stany Zjednoczone niż w bezbronną mniejszość. Zaapelował do rządu o zapewnienie bezpieczeństwa chrześcijanom. Wyraził nadzieję, że mimo tych zagrożeń śmierć Bin Ladena może przywrócić równowagę w pakistańskim społeczeństwie, ograniczając wojujący radykalizm, który w ostatnich latach ogarnął jego ojczyznę. „Wiele osób postrzegało Bin Ladena jako bohatera rewolucji islamskiej. Ale w istocie był on uosobieniem ekstremizmu i zagrożenia dla pokoju na świecie. Jego śmierć zmieni oblicze, doprowadzi do decentralizacji oraz zdemaskuje ekstremizm” - powiedział pakistański hierarcha.

 

Arcybiskup Saldanha, który przyjął sakrę biskupią 11 września 2001 r., w dniu ataku na World Trade Center w Nowym Jorku wyznał, że wydarzenie to silnie wpłynęło na jego życie i posługę biskupią, gdyż w jego następstwie chrześcijanie stali się celem aktów przemocy. Ich sytuacja pogarszała się coraz bardziej.

 

Również rzecznik episkopatu Indii, ks. Babu Joseph wyraził nadzieję, że śmierć przywódcy islamskiego terroryzmu nie przyczyni się do aktów odwetowych na chrześcijan. Natomiast biskupi Filipin wezwali rząd do zapobieżenia ewentualnym aktom odwetu ekstremistów islamskich. Mają nadzieję, że śmierć przywódcy Al-Kaidy przyczyni się do osłabienia fundamentalizmu w ich ojczyźnie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook